Skip to Content

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت:


رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت، توقف رشد شیوع دیابت در کشور را مهمترین هدف تدوین سند ملی دیابت دانست.

به گزارش یزدبانو؛ معاون اجرایی و رئیس اداره‌ قلب و عروق وزارت بهداشت در نشست تخصصی سیاست‌گذاران سلامت استان یزد، با اشاره به اهداف تدوین سند ملی پیشگیری از دیابت گفت: به‌منظور کنترل و پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر، تعداد ١٣ هدف در سال ٩٤ تدوین شد که ٩ مورد آن جهانی است و سند ملی دیابت را هم شامل می‌شود.

دکتر داریوش مهدوی افزود: سند ملی دیابت در چهار فصل و با برخورداری از شش هدف توقف رشد یا شیوع بیماری دیابت، افزایش نظام دسترسی، درمان بیماران، ارتقای مراقبت، ثبت بیماران و افزایش دسترسی به دارو و تجهیزات تدوین‌شده است.

وی اظهار داشت: با اجرای ایراپن (سند سلامت بزرگ‌سالان و سالمندان) و خطر سنجی سکته‌های قلبی و مغزی، تمامی افراد بالای ٤٠ سال سن که حتی علائم خطر را ندارند غربالگری می‌شوند.

مهدوی تهیه و ابلاغ بسته خدمتی دیابت، افزایش حساسیت مکانیسم‌های شناسایی بیماران دیابتی و تأکید بر اصلاح عوامل خطر رفتاری در قالب برنامه ایراپن، طراحی و برگزاری دوره‌های بازآموزی و تدوین کلیه فعالیت‌های برنامه کشوری دیابت در برنامه عملیاتی وزارت بهداشت (منطبق بر اهداف سند دیابت) را ازجمله اقدامات دفتر مدیریت بیماری‌های غیر واگیر در راستای نیل به اهداف سند دیابت برشمرد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت در پایان با ابراز امیدواری در خصوص تکمیل شدن چرخه شناسایی و تشکیل پرونده الکترونیک گفت: اگر این مهم اتفاق بیفتد یک تحول عظیم در موضوع ارائه خدمت به بیماران در کشور رخ خواهد داد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری