Skip to Contentعضو شورای پنجم شهر یزد با بیان اینکه ما بانوان را نیمی از جامعه نمی‌دانیم بلکه زن را تمام جامعه می‌دانیم، گفت: برای اعتلای نسل‌های آینده و برای بارور کردن جامعه‌مان نیازمند پرورش مادرانی خردمند، پویا و خلاق هستیم.

به گزارش یزدبانو؛ «الهه جورابی» عضو شورای پنجم شهر یزد خاطر نشان کرد: اگر امروز ژاپن کشور پیشرفته‌ای است علت آن زنان باسواد و با فرهنگی است که یک نسل قوی را پرورش داده‌اند، برای اعتلای نسل‌های آینده و برای بارور کردن جامعه‌مان نیازمند پرورش مادرانی خردمند، پویا و خلاق هستیم.

وی با بیان اینکه ارزش‌های جامعه روزبه‌روز در حال تغییر است و ما باید بیش از هر چیز زنانمان را با این ارزش‌ها تطبیق بدهیم، اظهار کرد: با استفاده از امکانات فرهنگسراهای شهرداری و صدالبته گسترش این فضاها در محلات باید زمینه رشد مادران و بانوان شهرمان را فراهم کنیم، این یک کار عمیق است و این فعالیت‌ها سبب توسعه پایدار خواهد شد؛ امروز یزد بیش‌ازپیش به فعالیت‌هایی ازاین‌دست نیاز دارد.

جورابی تصریح کرد: ما معتقدیم جامعه پویا از دامان زن به معراج حقیقی خواهد رسید؛ البته زنان ما نیز باید وظایف خود را خوب شناخته و از ارزش‌های عمیق فرهنگی و دینی جامعه ایرانی و علی‌الخصوص فرهنگ غنی یزد پاسداری کنند.

* سیاست زدگی و سیاسی‌کاری یک چالش بزرگ بر سر راه شورای پنجم شهر یزد

وی در خصوص چالش‌های پیش روی شورای پنجم شهر یزد خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم نگاهی اجمالی به چالش‌های پیش رو داشته باشیم می‌توان سیاست زدگی و سیاسی‌کاری را یک چالش بزرگ بر سر راه شورای پنجم شهر یزد دانست.

عضو شورای پنجم شهر یزد با بیان اینکه باید شورا را از سیاست جدا دانست، ادامه داد: معتقدیم شورا جای کار سیاسی نیست، هرچند که ۶ نفر از منتخبین به‌صورت لیستی و با حمایت یک جناح سیاسی وارد ترکیب شده‌اند.

وی بها دادن به سهم خواهی نشأت گرفته از سیاست زدگی را دیگر چالش پیش روی شورای پنجم شهر یزد عنوان کرد و افزود: ممکن است افرادی برای جلب حمایت گروه‌ها و اشخاص سیاسی در مسیر انتخابات شورای پنجم قول‌هایی داده باشند تا بتوانند با حمایت آنان به ترکیب راه پیدا کنند؛ اما نباید رسانه‌ها و مردم اجازه دهند این سهم‌خواهی‌ها بر پایه سیاست زدگی در شورا جای خود را باز کند.

جورابی با بیان اینکه نباید تبر را برداریم و به ریشه همه چیز بزنیم، تصریح کرد: این‌که ما بخواهیم روند گذشته را یک‌شبه و به‌صورت کلی بدون مطالعه تغییر دهیم چالش دیگری است که اگر همین فردا مسئولیت همه‌چیز را طبق میلمان تغییر دهیم، باعث سرافکندگی نیروهای بر سر کار و ترس نیروهای جدیدی می‌شود که قرار است بر سر کار بیایند؛ باید تغییر را مبتنی بر مطالعه و با شیب ملایم انجام دهیم.

وی ترافیک و فرهنگ آن را از مشکلات پیش روی شورای فعلی شهر یزد عنوان کرد و گفت: امروز بیش از اصلاح معبر و خیابان‌کشی به اصلاح فرهنگ و باور رانندگانمان نیاز داریم؛ به‌اندازه کافی چه درست و چه غلط برای عمران و خیابان‌کشی کارکرده‌ایم حالا وقت اصلاح فرهنگ ترافیک است.

انتهای پیام/ش

 
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری