Skip to Content


پسر دوساله آمریکایی مادرش را کشت


مقامات ایالت 'آیداهوا' آمریکا تایید کردند که پسر دوساله ای اسلحه موجود در کیف مادرش را تصادفا به سوی او نشانه رفته و وی را کشته است.

به گزارش یزدبانو به نقل از  به نقل از ایرنا،شهر 'هایدن'، 'استو میلر' سخنگوی کلانتر بخش 'کوتنای' این ایالت گفت: 'ورونیکا روتلج' مادر 29 ساله این کودک دیروز سه شنبه، همراه به سه فرزند دیگرش در حال خرید در یک فروشگاه زنجیره ای بوده است که پسر دو ساله او تصادفا توانست اسلحه کمری کالیبر کوچک موجود در کیفش را پیدا و به سوی مادرش شلیک کند.


میلر که این حادثه را بشدت تاسف آور خواند افزود: تصاویر ضبط شده در دوربین های مخفی فروشگاه همچنین روایت شاهدان عینی از این حادثه نشان می دهد، کودک دو ساله تصادفا به سوی مادرش شلیک کرده است.

به گفته میلر راتلج مجوز حمل سلاح غیرآشکار را از مقامات شهر 'اسپوکن' ایالت واشنگتن داشته است.

'تری راتلج' پدر همسر قربانی نیز گفت که این خانواده مادری مسوول را از دست داده است.

بر اساس آمار و ارقام مرکز تحقیقات پیشگیری از جرم نزدیک به 7 درصد از بزرگسالان در ایالت آیداهو یعنی 85 هزار و 500 نفر در پایان سال 2012 مجوز حمل سلاح غیر آشکار را داشته اند.

آیداهو سومین ایالت از نظر حمل سلاح در میان ایالت های آمریکا به شمار می آید.

در آمریکا طبق آمارهای سال ۲۰۱۲ حدود ۲۷۰ میلیون اسلحه شخصی در اختیار مردم است و قوانین نیمی از ایالات به افراد اجازه حمل آنها را در فضای عمومی می دهد.

در این سال هر روز بطور متوسط ۳۲ نفر در آمریکا به علت شلیک گلوله کشته شدند و بیشتر سلاح های به کار گرفته شده در اتفاق ها، بطور قانونی تهیه شده اند؛ از جمله تیراندازی دبستان 'سندی هوک' که مادر 'آدام لانزا' مسبب حادثه اسلحه ها را بصورت قانونی خریده بود.

گروه های مخالف با آزادی سلاح گرم در آمریکا، هر گاه که تعدادی از شهروندان با سلاح گرم کشته می شوند، دست به مخالفت می زنند ولی به علت نفوذ زیاد لابی انجمن ملی اسلحه (ان آی ای) بحث ها بتدریج به فراموشی سپرده می شوند.

پس از بروز واقعه تیراندازی دبستان سندی هوک در نیوتاون، جدود ۲۰۰ نفر در واشنگتن در حالی که شمع در دست داشتند، در محوطه مقابل کاخ سفید تجمع کردند. گروهی از این تجمع کنندگان خواهان اقدام دولت برای کنترل استفاده از سلاح های گرم در آمریکا بودند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری