Skip to Content

کارشناس ازدواج اداره ورزش و جوانان یزد مطرح کرد؛


کارشناس ازدواج و تعالی خانواده اداره کل ورزش و جوانان استان یزد گفت: از ابتدای سال تا پایان دی‌ماه 11 هزار و 517 نفر در استان یزد وام ازدواج دریافت کرده‌اند.

یزدبانو؛ کارشناس ازدواج و تعالی خانواده اداره کل ورزش و جوانان استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدبانو در رابطه با وضعیت پرداخت وام ازدواج از ابتدای امسال تا دی‌ماه اظهار کرد: به‌طور میانگین ماهیانه هزار و 500 وام ازدواج به زوج‌های جوان یزدی پرداخت می‌شود.

معصومه فلاح‌زاده تصریح کرد: بنا به گفته سيدجواد رضوی مدیرکل سابق دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و با توجه به آمار اعلامی بانک مرکزی، استان یزد در سال گذشته با پرداخت 94 درصدی بهترین عملکرد را درزمینهٔ وام ازدواج داشته است.

وی در رابطه با وضعیت پرداخت وام ازدواج به زوج‌های یزدی با بیان اینکه تعداد پرداخت ماهیانه تسهیلات ازدواج در استان یزد متفاوت است، گفت: بانک ملی در 6 ماهه نخست امسال بیشترین تعداد پرداخت وام را داشته است.

فلاح‌زاده با بیان اینکه جمع کل متقاضیان از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه 13 هزار و 121 نفر بوده است، خاطرنشان کرد: تعداد وام‌گیرندگان 11 هزار و 517 نفر است که نشان می‌دهد، 88 درصد متقاضیان وام را دریافت کرده‌اند.

وی در مقایسه تسهیلات پرداختی ماه آذر و دی امسال گفت: تعداد تسهیلات پرداختی از ابتدای سال تا آذرماه به 10 هزار و 564 نفر بوده و تعداد آن تا دی‌ماه 11 هزار و 517 نفر بوده است؛ در این مقایسه رشد 9 درصدی را شاهد هستیم.

کارشناس ازدواج و تعالی خانواده اداره کل ورزش و جوانان استان یزد خاطرنشان کرد: تعداد وام‌گیرندگان در کشور از ابتدای امسال تا دی‌ماه 883 هزار و 47 نفر و به عبارتی 86 درصد متقاضیان وام دریافت کرده‌اند؛ یزد نسبت به کشور درصد بالاتری دارد.

فلاح زاده با اشاره به اینکه مبلغ وام ازدواج ۳۰ ميليون تومان شده است، اذعان کرد: نمايندگان مجلس در بودجه ۹۸ ميزان وام ازدواج را براي مزدوجين اول فروردين ۹۶ به بعد، برای هر یک از زوجين ۳۰ ميليون تومان با دوره بازپرداخت ۶۰ ماهه تعيين كردند.

انتهای پیام/3857

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری