Skip to Content

استاندار یزد:


استاندار یزد با بیان اینکه رقابت سالم در سایه اقتصاد پویا امکان‌پذیر است، گفت: : جامعه گرسنه علاقه‌ای به گوش دادن صحبت‌های سیاستمداران ندارند.

به گزارش یزدبانو؛ «محمود زمانی قمی» استاندار یزد امشب در نخستین نشست خود با اصحاب رسانه یزد اذعان کرد: باید اصلی‌ترین موضوع در کشور و استان یزد پرداختن به معیشت مردم و اقتصاد باشد.

وی با بیان اینکه همه گروه‌ها، فعالان سیاسی و تشکل‌ها باید به این مسئله عنایت داشته باشند که رقابت سالم در سایه یک کشور توسعه‌یافته با اقتصاد پویا امکان‌پذیر است، اظهار کرد: جامعه گرسنه و دارای بیکاری بالا علاقه‌ای به گوش دادن صحبت‌های سیاستمداران ندارند.

وی با بیان اینکه مردم علاقه‌مند هستند که دولتمردان و کسانی که دل در گرو کشور عزیزمان دارند،  اصلی‌ترین اولویت‌های جامعه را تشخیص داده و به آن بپردازند، تصریح کرد: شاید بخشی از رفتارهای غیرمنطقی هم که علیه کشور دیده می‌شود با اوضاع داخلی کشور مرتبط باشد.

زمانی قمی با بیان اینکه مسیرهای پرداختن به معیشت مردم در استان یزد را شناسایی کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: استان یزد اقتضائات مخصوص به خود را دارد؛ هر اقدامی که بخواهیم انجام دهیم باید مسئله آب را هم در نظر داشته باشیم.

آب؛ اصلی‌ترین مسئله استان یزد است

وی با تأکید بر ضرورت چاره‌اندیشی و رفع مشکل کمبود آب در استان یزد تصریح کرد: اگر بخواهیم اقتصادی پویا داشته باشیم که مشکل بیکاری رفع شود، حتماً باید به مسئله آب در استان یزد هم توجه داشته باشیم.

استاندار یزد با اشاره به اینکه هیچ گزینه امکان‌پذیر در ارتباط با انتقال آب به یزد را کنار نمی‌گذاریم، گفت: اخیراً با تیم آبی استان جلسه داشته‌ایم و انتقال آب از استان اصفهان و چهارمحال بختیاری و  انتقال آب از جنوب کشور در مسیر خود و از طرق قانونی پیگیری خواهد شد.

زمانی قمی با تأکید بر اینکه هر گزینه ممکنی که مشکل آب را کاهش داده و نگرانی یزدی‌ها را کم کند دنبال خواهیم کرد، اذعان کرد: باید در نظر داشته باشیم که توسعه صنعت استان، کشاورزی، صنایع معدنی، گردشگری و صنایع مرتبط با گردشگری مستلزم تأمین آب است.

لزوم استفاده از ظرفیت جهانی‌شدن یزد

وی با اشاره به اینکه در کل کشور تنها یک شهر داریم که جهانی شده است، ادامه داد: باید از این ظرفیت نهایت بهره را ببریم و اگر از این فرصت استفاده نکنیم می‌سوزد.

این مقام مسئول با بیان اینکه استان یزد دومین استان معدنی کشور است، خاطرنشان کرد: صنعت در یزد و دیگر نقاط کشور بدون پیوند محیط زیستی در مقاطع مختلف شکل‌گرفته است؛ باید از این سرمایه بزرگ صنعت و معدن که در استان داریم نهایت بهره را ببریم..

زمانی قمی با تأکید بر اینکه توسعه را در همه استان و نه‌فقط در یک شهر می‌بینم، گفت: لزوماً توسعه با تمرکز جمعیت در یک نقطه همراه نیست و باید در یک پهنه بزرگی به نام استان یزد تعریف شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: نمی‌توان در یک شهر با تمدن جهانی زندگی کنیم اما طرح‌های توسعه صنعتی، معدنی و کشاورزی را بدون در نظر گرفتن پیوست فرهنگی و محیط زیستی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه همه نسخه‌های توسعه‌ای استان را با پیوست محیط زیستی، فرهنگی، تاریخی و تمدنی می‌بینم، اذعان کرد: دیدن همه این پیوست‌ها به‌تنهایی ممکن نیست و می‌طلبد که تمام بخش‌ها وارد عمل شوند.

استاندار یزد از تشکیل اتاق فکر بنیاد نخبگان استان یزد خبر داد و تصریح کرد: اتاق فکری در بنیاد نخبگان با حضور دانشگاهیان، سمن‌ها و صاحب‌نظران استان تشکیل‌شده است تا مسئول ساماندهی و فهرست کردن اولویت‌های استان یزد باشد.

وی ادامه داد: بعد از تعیین اولویت‌ها آن را به همه شخصیت‌های تأثیرگذار استان چه در داخل و چه در خارج از استان ارائه خواهیم کرد و درنهایت مسیرهای پرداختن به آن را مشخص می‌کنیم.

تأکید بر تلاش همگانی در راستای اعتلای استان

زمانی قمی با بیان اینکه برای من اهمیت ندارد که در راستای اعتلای استان یزد چه کسی و با چه گرایشی بخواهد کمک کند، اذعان کرد: از همه کسانی که دل گرو این دیار دارند درخواست کمک می‌کنم.

وی با تأکید بر اینکه انتظار من از مسئولان استان مدیریت روزمرگی نیست، خاطرنشان کرد: تیم اقتصادی استان باید ضمن صیانت از موجودی حوزه اقتصادی برای درمان صدماتی که به اقتصاد استان وارد شده است، تلاش کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه با منابع موجود و بودجه دولتی نمی‌توان به رشد اقتصادی بالایی دست یابیم، گفت: باید درزمینهٔ جذب سرمایه‌گذاری جدید هم داخلی و هم خارجی فعال باشیم.

استاندار یزد با تأکید بر لزوم جذب سرمایه‌گذار تصریح کرد: باید شرایط بهتری را برای افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در استان فراهم کنیم.

وی در پایان با تأکید بر ضرورت تقویت انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری و خانه مطبوعات یزد  خاطرنشان کرد: رسانه‌ها اخلاق را سرلوحه کار خود قرار داده و در سایه اخلاق‌مداری به انتقاد بپردازند.

انتهای پیام/ش
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری