Skip to Content

معلم پیشکسوت یزدی:


معلم پیشکسوت یزدی با اشاره به اینکه تعامل مدیریت مدرسه با معلمین بر اساس احترام و تفاهم است، گفت: پرخاش و کوبیدن شخصیتی دانش آموزان مانع پیشرفت تحصیلی آن‌ها می‌شود.

به گزارش یزدبانو، احمد قادریان با تبریک اعیاد شعبانیه و هفته معلم، گفت: رفتار بنده نسبت به دانش آموزان و نحوه برقراری ارتباط با آن‌ها همراه با محبت بوده و دوستدار دانش آموزان بودم و با تکرار و تمرین و اطمینان از درک اکثریت دانش آموزان کلاس، روش‌ها و شیوه‌های خود را در کلاس درس پیاده می‌کردم.

وی افزود: اگر خانواده‌ها بابت پیشرفت درسی و انتخاب رشته در دبیرستان دانش‌آموزشان و نهایتاً در کنکور به بنده مراجعه می‌کردند، به خانواده‌ها و دانش آموزان آن‌ها مشاوره می‌دادم و با آن‌ها همکاری می‌کردم.

قادریان تعامل متقابل بر اساس مهر و احترام به دانش آموزان را نقاط قوت در خود دانست و تصریح کرد: بنده در خود نمونگی نمی‌بینم و حتماً دانش‌آموختگان طی این مدت طولانی نظر داده‌اند.

این معلم پیشکسوت یزدی مطالعه به‌روز درس شیمی و آموزش آن باقدرت تفهیم بالا با رعایت اخلاق و احترام را دلایل موفقیت خود دانست و اظهار داشت: چنانچه دوباره به دوران گذشته برمی‌گشتم، همان شغل معلمی را انتخاب می‌کردم.

وی تسلط علمی و درسی در رشته خود، خوش‌اخلاق و خوش‌برخورد، مرتب، تمیز، خوش‌لباس، متین و صبور و تشخیص دادن درک و پذیرش درس از سوی دانش آموزان و تکرار آن را از ویژگی‌های و ظرافت‌هایی یک معلم خوب برشمرد.

قادریان بابیان این سؤال که در صورت رخ دادن یک اشتباه از سوی دانش‌آموز چگونه او را متوجه رفتار نادرستش می‌کردید، عنوان کرد: بدون اشاره مستقیم به‌اشتباه او و با بیاناتی مرتبط با تخلف، او را متوجه خطای خودش می‌کردم.

این معلم پیشکسوت یزدی تعامل مدیریت مدرسه با معلمین را در احترام و تفاهم بین آن‌ها دانست و اذعان داشت: تبعیض در برخورد و نمره دادن، پرخاش و کوبیدن شخصیتی دانش آموزان منجر به نفرت او از معلم و درسش می‌شود و مانع پیشرفت تحصیلی دانش آموزان می‌شود.

وی به سایر همکاران خود توصیه کرد: بامطالعه درس هر شب و مسلط به کلاس رفتن و تفهیم، تکرار و تمرین و با خوش‌رویی و احترام متقابل به دانش آموزان می‌توان در کار تدریس و ارتباط بادانش آموزان موفق شد.

قادریان بهترین خاطره خود از کلاس درسش را این‌گونه بیان کرد: یک روز دانش‌آموز ضعیفی که مجموع نمرات دروس او در آزمون نوبت اول به 20 هم نمی‌رسید، غرغرکنان وارد کلاس شد و گفت: آخر این آقای ناظم مدرسه موجب فرار مغزها می‌شود و من از دست او به کشورهای پیشرفته خارج مهاجرت خواهم کرد و با صحبت او همه خندیدیم.

این معلم پیشکسوت یزدی در پایان بابیان اینکه دانش آموزان مؤدب، مستعد، مبتکر و خلاق، با اعتمادبه‌نفس کافی، درس‌خوان و موفق در چشم معلم همیشه به یاد می‌مانند، ابراز داشت: معلمین باید از بین باهوش‌ترین، مستعدترین، اصیل‌ترین و بااخلاق‌ترین افراد اجتماع با آزمون تحقیق و نظارت کافی انتخاب شوند و حقوق مکفی بگیرند که نیاز به کار دیگر نداشته باشند و تمام‌وقت خود را صرف تحقیق و تمرین و تدریس خود کنند.

منبع : فارس

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری