Skip to Content

گزارش/اظهار نظر بانوان هراتی درباره حجاب


بانوان هراتی به مناسبت روز عفاف و حجاب درباره این موضوع اظهار نظرات جالبی داشتند برخی حجاب را مایه آرامش روح و روان و برخی نیز حفط حجاب را باعث استحکام خانواده معرفی کردند.

به گزارش یزدبانو به نقل از طنین خاتم؛شکی نیست که حجاب و پوشش تأثیر زیادی بر روح و روان زن دارد. عفاف و پوشیدگی برای زن همچون سد و حفاظی است که در سایه آن از هر ذلّت و تحقیری در امان می ماند. دین اسلام با واجب کردن حجاب، می خواهد زن بازیچه دست شهوت پرستان نباشد و ارزش او به میزانی تنزّل نکند که تنها وسیله ای شود برای اطفاء شهوت ها..

اهمیت حجاب زن از آن جهت است که نه تنها حافظ اخلاق و تجسم تقوی و عفت در سطح جامعه است، بلکه وجود چنین حکمی در اسلام نوعی احترام گذاردن به زن مسلمان و محفوظ نگهداشتن وی از نگاه های گناه آلود مردان است. چنانکه در روایتی از رسول خدا (صلی الله علیه و آله) نقل شده که فرمودند: «لا حُرْمَهِ لِنِساءِ اَهْلِ الذِّمَّه اَنْ یُنْظَرَ اِلی شُعُورِهِنَّ وَ اَیْدیِهِنَّ» (تفسیر نور الثقلین، ج 3، ص 591) یعنی زنان غیر مسلمان چون در حریم دین داری و ایمان نیستند، نگاه کردن به آنها [تا وقتی به قصد لذت بردن نباشد] اشکال ندارد..

بنابراین زنان می‌توانند با یگانه اسلحه خود که حجاب است ضمن سعادتمندی خود سعادت و پیشرفت جامعه را نیز رقم بزنند چرا که امروزه کشورهای غربی و مخالف دین اسلام در صدد از بین بردن هویت زنان مسلمان که همان چادر و پوشش اسلامی است، هستند تا از این طریق بتوانند از طریق بدحجابی که یکی از شیوه‌های جنگ نرم است به اهداف و نقشه‌های شوم خود دست یابند.

بانوان هراتی اظهار نظرهای جالبی درباره حجاب داشتند که در زیر می بینید:.

یکی از بانوان در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم؛با بیان اینکه حفظ حجاب یکی از مهمترین وظایف زن مسلمان است.گفت: حجاب عامل بالابردن ارزش زن می شود وزن با رعایت حجاب خود مقام وموقعیت خود را در نزد مرد حفظ می کند.

غلامی نسب افزود:یکی از مهم ترین کانون هایی که می تواند در مسئله حجاب نقش اساسی داشته باشد خانواده است وفرهنگ سازی این اصل مهم باید از خانواده شروع شود. 

یکی دیگر از بانوان هراتی اظهار داشت:حجاب اثرات مختلفی بر زندگی فردی، اجتماعی و خانوادگی ما دارد، بنابراین بی‌توجهی به این اصل مهم هرگز به نفع ما نیست و حتی خطراتی را نیز برای جامعه به وجود می آورد.

 آخوندی گفت: اگر زنی حجاب خود را در جامعه حفظ کند میتواند کانون خانواده خود را مستحکم نگه دارد.

 بانوی دیگر مهمترین آثار بی حجابی را بی بندباری در جامعه عنوان و خاطر نشان کرد: زنان مسلمان میتوانند با حفظ حجاب از چشم چرانی مردان هوس انگیز جلوگیری و بنیان خانواده خود را حفظ  کنند.

خانم فلاحتی گفت:پوشش وحجاب به زن کرامت و شخصیت می‌دهد و علاوه بر استحکام خانواده،عامل تقرب الهي و ايجاد آرامش رواني در وجود فرد می شود.

 

 

انتهای پیام/ک
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری