Skip to Contentجشنواره بازی‌های بومی و محلی استان یزد با معرفی نفرات و تیم‌های برتر در دهکده تاریخی خرانق به کار خود پایان داد.

به گزارش یزدبانو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ مجتبی خالصی بخشدار خرانق در آیین اختتامیه جشنواره بازی‌های بومی و محلی استان یزد هدف از اجرای جشنواره را ایجاد نشاط اجتماعی و شور و شعف در بین بانوان روستایی خواند و افزود: حضور بانوان فعال موجب نشاط و سرزندگی در خانواده و به دنبال آن انتقال این نشاط به جامعه خواهد شد و امیدواریم این جشنواره توانسته باشد گامی در جهت ایجاد نشاط اجتماعی برای بانوان روستایی استان یزد برداشته باشد.

خالصی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تلاش‌های انجام شده و تعامل و همکاری با هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی استان بیش از 90 بانوی روستایی ورزشکار در قالب 10 تیم در این دوره از مسابقات شرکت کردند که این آمار نسبت به دوره قبل افزایش نسبی داشته است.

وی ادامه داد: این دوره از مسابقات با حضور تیم‌هایی از شهرستان‌های یزد، میبد، تفت، زارچ، ابرکوه، مهریز، اشکذر و سه تیم از شهرستان اردکان در چهار رشته چوب‌‌کشی، هدف گیری با کمان، بازی ایستگاهی و خونه بازی انجام و در پایان تیم‌های میبد، تفت و یزد به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم شدند و تیم اردکان بعنوان تیم اخلاق این دوره از رقابت ها معرفی شد.

گفتنی است، این دومین دوره از جشنواره بازی های بومی محلی است که در دهکده تاریخی خرانق برگزار می‌شود البته در حاشیه آن جشنواره غذاهای محلی نیز برگزار شد.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری