Skip to Contentبرنامه زمان‌بندي امتحانات بسياري از دانشگاه‌هاي استان يزد در هنگام تداخل روزهاي امتحاني با ماه مبارك رمضان تغييري نخواهد داشت.

به گزارش یزدبانو، پايان ترم تحصيلي جاري دانشگاه‌هاي استان در اواخر خردادماه امسال با ماه مبارك رمضان مصادف شده است و همين موضوع باعث بروز يكسري صحبت‌ها و شايعات در بين دانشجويان اين دانشگاه‌ها در مورد تغيير زمان برگزاري امتحانات پايان ترم شده است.

البته بر همين اساس برخي دانشگاه‌ها، زمان برگزاري امتحانات خود پس از ماه رمضان تعيين كرده و برخي نيز در روزهاي تداخل با ايام روزه‌داري، زمان برگزاري امتحانات را در ساعات صبح تعيين كرده‌اند.

به همين منظور ايسنا با مسئولان و مديران آموزشي دانشگاه‌هاي مطرح استان در اين باره گفت‌وگو داشته كه مشروح آن را در ادامه مي‌خوانيد.

دانشگاه يزد تغييري در برنامه امتحانات ندارد

«قاسم برید لقمانی» معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد  با اشاره به شروع امتحانات از 19 خرداد ماه، اظهار کرد: امتحانات اين دانشگاه تا دوم تیرماه ادامه دارد و حداکثر شش  روز از امتحانات با ماه مبارک رمضان تداخل دارد كه درصد ناچیزی از امتحانات را در برمی‌گیرد . 

وی با اشاره به زمان‌بندي اكثر امتحانات اين دانشگاه در ساعات صبح، افزود: از تمام امتحانات در مقطع کارشناسی ارشد 5.4 درصد از امتحانات در بعد از ظهر  و حدود 95 درصد از امتحانات در ساعات صبح برگزار می‌شوند . 

این مسئول در مورد دیگر امتحانات دانشگاه یزد نیز اظهار کرد: 10.9 درصد از امتحانات تحصیلات تکمیلی نیز ساعات بعد از ظهر و مابقی در ساعات صبح برگزار می‌شود . 

وی با بیان این که در برنامه‌ریزی امتحانات تداخل با ماه رمضان در نظر گرفته شده است، گفت: در برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی امتحانات به ماه رمضان نیز توجه شده، لذا نیازی به تغییر زمان امتحانات نیست . 

برید لقمانی با اشاره به احتمال تغییر زمان تنها یکی از امتحانات اين دانشگاه، گفت: ممکن است امتحانی که بلافاصله بعد از عید فطر برگزار می‌شود، تغییر کند که البته این تغییر هنوز مشخص نیست و در صورت تغییر اطلاع رسانی خواهد شد . 

برگزاري امتحانات علم و هنر پس از عيد فطر

«مجید برومند» رییس اداره خدمات آموزشی دانشگاه علم و هنر نیز در رابطه با تغييرات احتمالي تاریخ امتحانات پایان ترم، گفت: بر اساس پیش‌بینی تداخل تاریخ امتحانات و ماه رمضان، ترم جاري با یک هفته تاخیر آغاز شده، به طوری که امتحانات ترم مذکور به پس از عید فطر موکول شده است . 

وی ادامه داد: بر همين اساس امتحانات از 28 خرداد‌ماه آغاز و تا 11 تیرماه ادامه دارد و به صورت متمرکز در سه دانشکده به صورت هماهنگ برگزار می‌شود . 

این مسئول افزود: امتحانات در سه نوبت ساعات 8.30، 10.30 و 13.30 برگزار می‌شود و دانشجویان می‌توانند از طریق سایت امتحانات از روز و شماره صندلی خود مطلع شوند . 

برگزاري هماهنگ امتحانات پيام نور كشور

«افضل فلاح» معاون آموزشی دانشگاه پیام‌نور تفت نیز در اين رابطه  گفت: امتحانات دانشگاه پیام نور به صورت هماهنگ در کل کشور برگزار می‌شود . 

به گفته وي، امتحانات از 19 خرداد آغاز و تا 13 تیرماه ادامه خواهد داشت و در سه نوبت 8 تا 10، 10.30 تا 12. 30 و 13.30 تا 15.30 برگزار می‌شود و به دلیل هماهنگ بودن نیز هیچ تغییری در امتحانات ایجاد نخواهد شد . 

امتحانات دانشگاه آزاد تداخلي با ماه رمضان ندارد

«محمد کلمبو» رییس اداره امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی یزد نیز در رابطه با تداخل تاریخ امتحانات و ماه مبارک رمضان، گفت: امتحانات اين دانشگاه در استان از 27 خرداد آغاز و تا هفتم تیرماه ادامه دارد که به بعد از ماه رمضان مربوط مي‌شود و هیچ تداخلی با آن ندارد.

 
منبع: ایسنا

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری