مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد خبر داد


«حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی» مدیر حوزه علمیه خواهران استان، از برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه و ارزیابی چهار نفر از خواهران داوطلب مدیریت مدارس علمیه، خبر داد.

یزدبانو؛ «حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی» مدیر حوزه علمیه خواهران استان، از برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه و ارزیابی چهار نفر از خواهران داوطلب مدیریت مدارس علمیه، خبر داد.

وی افزود در سال گذشته بنا بر تصمیم مسئولین محترم مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور و با اعلام آمادگی این مدیریت، استان یزد یکی از معدود مراکزی است که موضوع جذب و گزینش مدیران مدارس علمیه آن به مدیریت استان واگذار شده و برای اولین بار آزمون کتبی و مصاحبه مدیران در خود استان یزد انجام می شود. ایشان با بیان برخی از اهداف مرکز، مبنی بر واگذاری بعضی از اختیارات و مسئولیت های اجرایی جدید به استان ها اشاره نموده و افزود یکی از اموری که در حال حاضر به استان یزد واگذار شده است برگزاری کلیه مراحل جذب، گزینش و مصاحبه مدیران مدارس علمیه است. وی افزود به منظور آشنایی بهتر و توانمندسازی بیشتر با مراحل گزینش و مصاحبه، قبلاً یک دوره کارگاه آموزشی برای اعضای تیم مصاحبه کننده در شهر مقدس قم برگزار شده است که چهار نفر از همکاران این مدیریت در این کارگاه شرکت نموده و آیین نامه های مربوطه نیز در این خصوص به استان ابلاغ شده است.

حجت الاسلام و المسلمین کارگر، با بیان نقش مهم و مؤثر مؤسسین و اعضای محترم هیئت امناء مدارس علمیه، به روند نحوه انتخاب مدیر برای مدارس پرداخت و عنوان کرد با توجه به اینکه اعضای هیئت امناء، از ارکان اساسی و تأثیرگذار حوزه های خواهران هستند برای انتخاب مدیر در یک مدرسه علمیه ابتدا از سوی مؤسس و هیئت امناء محترم معرفی می شود و رئیس هیئت امناء یک یا چند نفر که واجد شرایط مدیریت در مدارس هستند را به استان پیشنهاد نموده و سپس سایر شرایط و صلاحیت ها، طی برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه علمی- مهارتی و تحقیقات لازم مورد ارزیابی قرار می گیرد که امروز اولین دوره اجرای مراحل گزینش و مصاحبه مدیران پیشنهادی مدارس با حضور مدیر استان و معاونین مدیریت، سرکار خانم ها دهقانی، نظیر و حسن پور، برای ارزیابی چهار نفر از مدیران پیشنهادی برگزار گردید که در نهایت پس از احراز صلاحیت آنان و تحقیقات لازم، دو نفر جهت تصدّی مدیریت مدارس علمیه حضرت زهرا (س) شهرستان میبد و کوثر شهرستان ابرکوه به منظور اخذ تأییدیه نهایی به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور معرفی خواهند شد.

در پایان مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد اظهار نمود: به منظور آشنایی بهتر با وظایف، آیین نامه ها و ضوابط حوزه های خواهران، قبل از شروع سال تحصیلی 98-97 برای مدیران جدید مدارس علمیه، دوره ای تحت عنوان « دوره آموزشی- توجیهی بدو خدمت مدیران » به صورت متمرکز در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد که ان شاءالله دو نفر از مدیران جدید از استان یزد نیز در آن دوره شرکت خواهند نمود.

لازم به ذکر است تا پیش از این، افرادی که برای مدیریت مدارس پیشنهاد می شدند، جهت ارزیابی و گزینش می بایست به قم مراجعه می کردند که واگذاری امر جذب و گزینش مدیران مدارس به استان این موضوع را تسهیل نموده است.