Skip to Contentعضو ستاد مردمی مراسم عزاداری 13 محرم یزد با اشاره به اهتمام ویژه هیئت‌های مذهبی یزد در امور خیریه، افزود: توسط این هیئت‌ها و بانیان روضه‌ها تعهد شده تا بیش از 6 میلیارد تومان از نذورات عزاداری 13 محرم صرف خدمات عام‌المنفعه شود.

به گزارش یزدبانو؛ حمیدرضا تقی زاده در گفتگو با خبرنگار فارس در یزد، با اشاره به اینکه در سال گذشته هیئت‌های مذهبی و بانیان مجالس روضه‌خوانی استان یزد بیش از 4 میلیارد تومان از نذورات جمع‌آوری‌شده مراسم 13 محرم را صرف امور خیر کرده‌اند، افزود: امسال نیز توسط هیئت‌ها و برگزارکنندگان مراسمات عزاداری تعهد شده تا مبلغ بیش از 6 میلیارد تومان در این راستا هزینه شود.

عضو ستاد مردمی مراسم عزاداری 13 محرم یزد ادامه داد: آزادی زندانیان، کمک به کودکان وزنان بی‌سرپرست و نیازمند، تأمین هزینه جهیزیه و تحصیل، ساخت ورزشگاه و درمانگاه و... از اموری است که این مبالغ در آن مصرف خواهد شد.

این فعال فرهنگی و اجتماعی در ادامه با تأکید بر اینکه هیئت‌های مذهبی و بانیان روضه‌خوانی‌ها در دارالعباده یزد در کنار هزینه کردن در مراسمات سینه‌زنی و عزاداری، اهتمام ویژه‌ای به امور خیر نیز دارند؛ یادآور شد: همواره هیئت‌ها و برپاکنندگان مجالس عزاداری از پیشگامان فعالیت‌های عام‌المنفعه و خداپسندانه بوده‌اند.

تقی زاده چنین اقداماتی را نشانگر این دانست که علاوه بر شور حسینی، شعور حسینی نیز در عزاداری‌های یزد، حسینیه ایران جاری و ساری است و عنوان کرد: فرهنگ خاص مردم یزد در عزاداری‌ها و برپایی مجالس اهل‌بیت عصمت و طهارت که برکات زیادی به همراه دارد، باید حفظ و تقویت شود.

وی در پایان اظهار داشت: علی‌رغم مشکلات و معضلات اقتصادی و کسادی بازار و افزایش قیمت‌ها، خوشبختانه هزینه مردم برای برپایی مجالس عزاداری اهل‌بیت اطهار نه‌تنها کاهش نداشته، بلکه افزایش نیز پیداکرده است.

گفتنی است روز 13 محرم به نام روز هیئت نام‌گذاری شده است و امسال نیز همچون سال‌های گذشته، هیئت‌های عزاداری یزد با اجتماع در حسینیه امیر چخماق یزد در این روز، در کنار عزاداری و ذکر مصیبت امام حسین (ع)، همبستگی و وحدت خود را نشان دادند.

پایان پیام/90017
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری