Skip to Content

متخصص طب سنتی ایران مطرح کرد


یک متخصص طب سنتی ایران گفت: هوای آلوده باعث بروز بیماری‌های مختلف ازجمله افسردگی می‌شود.

به گزارش یزد بانو، «دکتر سید کاظم کاظمینی» متخصص طب سنتی ایران در گفتگو با خبرنگار  یزد بانو اذعان کرد: هوای پاک از دیدگاه طب سنتی ایران هوایی است که به آلاینده‌های فیزیکی و شیمیایی آلوده نباشد.

وی ادامه داد: ازنظر طب سنتی ایران هوای فاقد آلاینده‌های فیزیکی شامل هوایی است که از گردوغبار، بخار و دود عاری باشد؛ به‌طوری‌که ستارگان کم‌فروغ آسمان به‌راحتی در آسمان شب دیده شود.

کاظمینی با بیان اینکه آلاینده‌های شیمیایی شامل بخارهای شیمیایی ناشی از کارخانه‌ها، مرداب‌ها، فاضلاب‌ها و غیره است، خاطرنشان کرد: هوای پاک انرژی را افزایش می‌دهد و سلامتی و نشاط را به ارمغان می‌آورد.

وی اذعان کرد: هوای آلوده باعث بروز بیماری‌های مختلف ازجمله افسردگی در فرد می‌شود.

این متخصص طب سنتی ایران تصریح کرد: به علت صنعتی شدن جامعه و عواملی دیگر شاهد آلودگی هوا هستیم و در این زمینه راهکارهایی می‌تواند کمک‌کننده باشد.

کاظمینی با اشاره به اینکه یکی از اصول مهم محل زندگی تهویه هوا است، گفت: امروز اتاق‌ها از همه جهات مسدود است و امکان تهویه مطبوع وجود ندارند، مگر از روش‌های صنعتی؛ در زمان قدیم بخاری دودکش دار معمول‌ترین ابزار برای تهویه بود.

وی با تأکید بر اینکه هفته‌ای یک تا 2 روز به خارج از شهر رفته و از هوای تمیز بهره ببریم، ادامه داد: ساعتی از روز را در پارک‌های بزرگ و مناطق کمتر آلوده سپری کنیم.

این متخصص طب سنتی ایران تأکید کرد: کاشت گیاه یا درخت در اطراف محل زندگی و کاهش استفاده از اتومبیل راه‌حل‌هایی است که می‌تواند درزمینهٔ کاهش آلودگی هوا راه گشا باشد.

انتهای پیام/ش

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری