Skip to Contentمعاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با بیان اینکه هنر بهترین راه برای انتقال دستاوردهای انقلاب به نسل جوان است گفت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب باید سبب افزایش اعتماد عمومی به نظام شود.

به گزارش یزدبانو، محمد علی طالبی پیش از ظهر امروز در ستاد 14 و 15 خرداد و مناسبت‌های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی که در سالن موحدین استانداری یزد برگزار شد با اشاره به اینکه یکسری از برنامه حالت عادی به خود پیدا کرده هر چه تلاش کردیم به سمت اجرای کارهای نو و تحول آفرین در عرصه بزرگداشت و مناسبت‌ها حرکت کنیم، منتهی کمتر موفقیتی در این زمینه داشتیم اظهار داشت: متأسفانه حرف‌ها و برنامه‌های تکراری اثر گذاری مورد انتظار را برآورده نمی‌کند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به اینکه حادثه 5 اردیبهشت بزرگ است اما باید در نظر داشته باشیم که نباید بُعد تقدس به آن داده شود افزود: زیرا برخی برای زیر سؤال بردن این مناسبت‌ها به دروغ‌ها و تحریف‌ها متوسل می‌شوند ولی وظیفه ما این است که در جهت پاسداشت این مراسمات تلاش کنیم البته آن هم نه با اجرای برنامه‌های تکراری که اثر بخشی گذشته را ندارد.

وی نقش هنر در شناساندن وقایع و حوادث انقلاب و بزرگداشت‌ها را بسیار مهم و تأثیرگذار خواند و اضافه کرد: نسل جوان باید با هنر با ماهیت و عمق بزرگی وقایع آشنا شود زیرا زبان هنر که گویا و روشن است می‌تواند در نسل جوان امروز تأثیرگذار باشد.

طالبی ادامه داد: برای نسلی که هیچ اثری از حضور امام (ره) در زمان حیات خود نداشته‌اند باید با لحنی و روشی صحبت کرد که اثرگذاری عمقی روی فرد داشته باشد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار یزد تصریح کرد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب از همگان خواهش دارم که بسیار جدی گرفته شود زیرا در این سال‌ها دشمنان تلاش‌های بسیاری برای القای ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران به نسل جوان دارند و همین مسائل سبب ایجاد شبهات بسیاری شده است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان در تلاشند که به نسل جوان القا کنند که فضای زندگی گذشته بهتر از الآن بوده است افزود: دشمن از هیچ توطئه‌ای برای انحراف جوانان کشور دست بر نمی‌دارد و سال‌هاست که نشان داده چه اهداف شومی در سر دارد.

طالبی با تأکید بر اینکه امروزه با همه بداندیشی‌ها، جمهوری اسلامی یکی از مستقل ترین نظام‌های سیاسی دنیا در بخش‌های مختلف را دارد گفت: در توسعه فرهنگی دستاوردهای فرهنگی بسیاری توسط نظام جمهوری اسلامی صورت گرفته و استان یزد نیز سهم بسیار خوبی در این زمینه‌ها داشته است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار یزد افزود: برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب باید تلاش شود که خروجی برنامه‌ها، ارتقا نگاه عمومی جامعه به نظام باشد که نیازمند تقویت این نگاه در کشور هستیم و اعتماد و سرمایه اجتماعی که در مقاطعی از انقلاب وجود داشته تقویت شود.

وی ادامه داد: در دوران جنگ تحمیلی که شهرها به لحاظ اعتماد مردم به نظام در بهترین شرایط بود ولی امروزه در این زمینه با چالش‌های جدی روبه رو هستیم.

طالبی درک نیازهای روحی و فکری جامعه، شیوه‌های نوین تبلیغی و پرهیز از سطحی نگری از مسائلی دانست که باید در برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به آن توجه شود.

منبع :تسنیم

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری