Skip to Content

امام جمعه بخش مرکزی یزد:


امام‌جمعه بخش مرکزی یزد گفت: مسلمانان جهان باید بر اساس تکلیف الهی در برابر ظلم و ستم مقاومتی جانانه نشان دهند.

به گزارش یزد بانو؛ «آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی» امام‌جمعه بخش مرکزی یزد در گفتگو با خبرنگار یزد بانو خاطرنشان کرد: «روز قدس» نمادی از «ظلم‌ستیزی» برای ملت ایران و ملت‌های آزادی‌خواه دنیا است.

وی با اشاره به اینکه شاید سؤالی مطرح شود که «چرا باید از فلسطین دفاع کنیم»، ادامه داد: مردم فلسطین از خانه و کاشانه خودشان رانده شدند؛ آن‌ها مردمی مسلمان هستند و فقها اعلام می‌کنند هرگاه به سرزمین اسلامی و مسلمانان تهاجم شود بر همه ما واجب هست تا دفاع کنیم.

این مدرس حوزه و دانشگاه تصریح کرد: هنر حضرت امام (ره) این بود که قدس و مبارزه علیه ظلم را که به‌صورت یک جریان عربی قبل از انقلاب شکل گرفته بود به جریان اسلامی تبدیل کردند؛ امام می‌دانستند که اگر این جریان عربی باشد ممکن است با سازش حکومت‌های عربی و یا شکست در درگیری‌ها رنگ ببازد؛ اگر عربی باشد دیگر جنبه احساس حضور برای سایر ملت‌ها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) قصد داشتند تا قدس را به‌عنوان نماد مظلومیت اسلام در برابر کفر جهانی قرار دهند و در این زمینه موفق هم شدند، اذعان کرد: روز جهانی قدس با توجه به تحولات در منطقه متفاوت از سال‌های قبل برگزار خواهد شد.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به تلاش آمریکا جهت غصب دائمی فلسطین از طریق انتقال سفارت خود به بیت‌المقدس، خاطرنشان کرد: این برخلاف معاهدات بین‌المللی بود و ما مردم مسلمان موظفیم برای جلوگیری از ظلم چه در سطح بین‌الملل و چه در سطح پایین‌تر درصحنه حاضر شویم.

مدرسی با اشاره به اینکه در طول چندین هفته اخیر مردم فلسطین به یک حمله وحشیانه گرفتار شدند، گفت: تابه‌حال بیش از 140 نفر از مسلمانان فلسطینی به شهادت رسیدند و بدیهی است که ما باید در این زمینه به ندای مظلومیت آن‌ها پاسخ دهیم. باید در برابر فشاری که رژیم صهیونیستی به مدد آمریکایی‌ها به ایران می‌آورد تا ملت ایران را محصور کنند، مقاومتی جانانه از خودمان نشان دهیم.

انتهای پیام/ش 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری