Skip to Contentمدیر کل ورزش و جوانان استان یزد از اختصاص یک سالن ورزشی ویژه بانوان در هر شهرستان یزد خبر داد.

به گزارش یزدبانو، مسعود شریعتی  در نشست تخصصی ورزش بانوان استان یزد با عنوان "نقش ورزش همگانی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بانوان" که با حضور مسئولان استانی برگزار شد آپارتمان نشینی، کم تحرکی و زندگی ماشینی را جزء آفت‌های سلامتی جامعه امروز عنوان کرد و اظهار داشت: این عوامل مشکلات عدیده‌ای را برای افراد جامعه در ابعاد مختلف بوجود آورده است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به اینکه تربیت بدنی و ورزش تنها یک وسیله یا نهاد تفریحی نیست افزود: این نهاد یک ابزار آموزشی و تربیتی، اهداف روانی، اجتماعی فراوانی را دنبال می‌کند که این اهداف در توان اجتماعی و شکل پذیری شخصیت افراد نقش به سزایی داشته و موجبات کاهش بسیاری از مشکلات روحی و روانی افراد را فراهم می‌آورد.

وی ورزش برای بانوان را مهم از آقایان دانست و تأکید کرد: ورزش در همه جهات برای بهبود هر وضعیتی مناسب است بالأخص برای بانوان که می‌تواند آن‌ها را برای انجام وظایف مقدس مادری آماده و سبب شود نسلی سالم، فعال و نیرومند تربیت و تحویل جامعه دهند.

شریعتی با اشاره به فعالیت‌هایی که در این سال‌ها برای حضور هر چه بیشتر و بهتر بانوان در عرصه‌های مختلف ورزشی در سطح کشور و استان یزد انجام گرفته اشاره و تصریح کرد: آماده سازی بستر مناسب برای بانوان در استان یزد سبب شده که در این سال‌ها شاهد حضور هر چه بیشتر بانوان یزدی در رشته‌های مختلف ورزشی باشیم که نتیجه آن کسب مدال‌های ملی و بین المللی و همچنین حضور در رده‌های مختلف تیم ملی در رشته‌های ورزشی است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد اضافه کرد: برای اینکه بانوان در استان بتوانند به راحتی به وسایل و امکان ورزشی دسترسی داشته باشند، در هر شهرستان یک سالن مختص بانوان ایجاد کردیم که با دغدغه کمتر و با آسودگی بیشتر در هر روز به امر ورزش بپردازند.

وی در پایان به تلاش‌ها در ارتباط با افزایش زیرساخت‌های ورزشی تخصصی بانوان در استان اشاره و اظهار داشت: امیدواریم با همکاری خیرین ورزشی یار و سرمایه گذاران بتوانیم در این زمینه گامی مؤثر برداریم.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری