Skip to Content

گزارش/ کارشناس مذهبی

همه اجزای کربلای حسینی حماسه است / مادران شهدا درس آموختگان حقیقی مکتب عاشورا


کارشناس مذهبی در ویژه برنامه "معراج عشق" گفت: هرکس از مکتب عاشورا درس آموزی داشته باشد از آن رنگ می گیرد البته درس آموزی به مفهوم پیاده سازی درس است که ما این پیاده سازی را در مادران شهدا دیدیم .

به گزارش خبرنگار یزدبانو، مهری سویزی کارشناس مذهبی ویژه برنامه روز اربعین  "معراج عشق"  که از شبکه جهانی جام جم شبکه معارف و اندیشه دینی پخش می شد اظهار داشت : وقتی حضرت زینب (س) به  یکی از کودکان تشنه در کاروان اهل بیت آب می دهند او نمی خورد وقتی می پرسند چرا آب نمی خوری می گوید: شاید یکی ازمن تشنه تر باشد و برای او می گذارم .

سویزی تصریح کرد : نگاه کنید جریان کربلای حسینی را  که همه اجزایش حماسه است  و آدرسی که حماسه حسینی  و مکتب عاشورا به  ما می دهد گذشت است  نه غرور و عطر گذشت و ایثار را می توان دراین مکتب بویید.

وی با بیان این نکته که هرکس از مکتب عاشورا درس آموزی داشته باشد از آن رنگ می گیرد  افزود : البته درس آموزی به مفهوم  حفظ کردن یک مطلب و بازگویی آن نیست بلکه  پیاده سازی درس است که ما این پیاده سازی را درمادران شهدا دیدیم .

کارشناس مذهبی برنامه  معراج عشق خاطرنشان کرد : صدها بار بویی از کربلا را از مادران شهدا در گوشه  و کنار این شهر دیدیم   و دیدیم تعلقات غیر قابل  وصف مادر و فرزندی را  و به همین روانی به قلبشان چشاندند که کاش کربلا بودیم  و در مقابل جبهه یزیدیان، امام حسین (ع) را یاری می کردیم  و همین گونه نیز امتحان خود را با فرستاندن فرزند با دست خود به میدان رزم پس دادند.

سویزی ادامه داد : این مادران به خود می گفتند ما جلوتر از حّربن یزید ریاحی هستیم که او اول راه امامش  را بست  و بعد پشیمان شد و او را یاری کرد ولی ما چنین خطایی نکرده ایم  و حسین (ع) را یاری می کنیم.

* هشت سال دفاع مقدس مشق واقعی راستی آزمایی

وی حماسه حسینی هشت سال دفاع مقدس را مشق واقعی راستی آزمایی اعتقادات این ملت  دانست  و عنوان کرد :  مردم ما از این امتحان سرافراز بیرون آمدند  و اکنون  با انبوه شهدا و جانبازان و ایثارگران دیگرجایی ازاین کشور می ماند که ازعطر شهدا خالی باشد!

*ملت ایران مدیون حضرت زینب (س)  هستند

میهمان برنامه معراج عشق  اذعان کرد : ما افتخار وعزتمان  را مدیون اعجاز زینبیم  که در شیشه عطر کربلا را باز کرد و همه جا از عطر کربلا معطر شد؛ ایشان  18 محرم و عزیز خود را در کربلا دادند  که دو تن  فرزندش بودند و برادرها یش را نیزداد و سرپرست کاروانی تشنه و داغ دیده  85 نفری با  طی2400  کیلومتر راه  با  گرما و رنج  و آزار مسیر شد.

* زنی که با شهدا شریک بود

وی القاب حضرت زینب (س) را " شریکة الشهداء" ، "کعبة الرضایا" ، "سرّ ابیها "و "معین الولایة "  برشمرد و گفت : حضرت زینب (س) با شهدا مشارکت  کرده  و سرمایه عظیمی به دست آورده است همانگونه که شهدا شاد شادند «فرحین بما آتا هم الله ».

وی در پایان گفت : حضرت زینب (س) گر چه عقیله بنی هاشم است در عین حال چشمه جوشان عاطفه است  که عرض ادبش کنار قبر برادر دیدنی است  و نشان از عمق معرفت و رابطه عاطفی، عاشقانه  و عارفانه این خواهر و برادر با یکدیگر دارد.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری