Skip to Content

به همت بنیاد نخبگان یزد؛

همایش ملی بزرگداشت استاد مهدی آذر یزدی برگزار می شود/ مقاله، شعر و داستان کوتاه


اولین همایش ملی بزرگداشت استاد مهدی آذر یزدی به همت بنیاد نخبگان یزد و در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و کشف و پرورش استعدادهای جوان هنرمند و نخبه پروری برگزار خواهد شد .

به گزارش یزدبانو به نقل از روابط عمومی بنیاد نخبگان استان یزد، بررسی تأثیر داستان و شعر برفرهنگ مطالعه نوجوانان وجوانان  برای بازیابی هویت دینی و ملی،  بررسی تأثیر مطالعه بر بازیابی هویت دینی و ملی، اشاعه و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی ، بهره گیری نسل جوان و نوجوان از گنجینه غنی و کهن شعر و ادب فارسی و انتقال آن به نسل بعد، از اهداف این همایش است.
همچنین کشف و پرورش استعدادها در عرصه شعر و داستان، آشنایی نسل جدید با شخصیت- آثار واهداف استاد آذر یزدی و ترغیب فرهیختگان به آفرینش آثار ارزشمند در زمینه ادبیات کودک و نوجوان نیز از دیگر اهداف خواهد بود.

این همایش در سه بخش مقاله ، شعر و داستان کوتاه و برای گروههای سنی زیر 18 سال و 18 تا 35 سال برگزار می شود و محورهای همایش در زمینه شعر و داستان با موضوعات انقلاب و بیداری اسلامی، سبک زندگی و فرهنگ اسلامی، فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی، عدالت و پیشرفت وزندگی، شخصیت و اندیشه های آذر یزدی و در بخش مقاله  نیز  موضوعاتی چون جلوه های قرآن و حدیث  و ویژگی های بازنویسی و بازآفرینی متون کهن ادب فارسی در آثار آذر یزدی، حکمت، اخلاق، تعلیم و تربیت وجلوه های طنز در آثار آذر یزدی، زیبایی شناسی آثار منظوم آذر یزدی، تاثیر کتاب و کتاب خوانی در رشد شخصیت آذر یزدی، تاثیر آثار آذر یزدی بر  میزان مطالعه نوجوانان و جوانان خواهد بود.

لازم به ذکر است : شرکت کنندگان می‌توانند در هر دو بخش بزرگسال و کودک و نوجوان، حداکثر 3 اثر ارائه کنند و در صورتی که بیش از 3  اثر ارسال شود،3  اثر به صورت تصادفی در اختیار هیات داوران قرار خواهد گرفت.
همچنین آثار ارسالی نباید در همایش های دیگر پذیرفته یا حائز رتبه شده باشد. ارسال اثر فقط از طریق وبسایت همایش به آدرس yazd.bmn.ir امکان پذیر می باشد و به آثاری که از طرق دیگر ارسال شوند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

از بخشهای جنبی این همایش می توان به  نشست¬ هم اندیشی پیرامون شخصیت و اهداف و سیر فکری آذر یزدی با حضور مسئولان _ نخبگان _شعرا و داستان سرایان فرهیخته  ، برگزاری شب شعر با حضور شاعران برگزیده و تعدادی از شعرای برجسته استان، برگزاری کارگاه آموزش شعر و داستان، نام برد.
از مقررات عمومی همایش می توان به مواردی چون حداکثر 35 سال تمام برای سن شرکت کنندگان تا زمان برگزاری جشنواره ، چاپ آثار منتخب با نام صاحب اثر در صورت صلاحدید ، شرکت هر فرد به صورت همزمان در همه ی بخش ها و معرفی تنها یک اثر به عنوان اثر برتر در صورت برگزیده شدن به صلاحدید داوران، عودت داده نشدن آثار ارسالی پس از پایان همایش اشاره کرد.
این همایش اوایل اسفند ماه سال جاری  در تالار مفاخر بنیاد نخبگان استان یزد برگزارخواهد شد. ضمنا مهلت ارسال آثار تا 10بهمن امسال می باشد.
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری