Skip to Content

همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه(س)Y


همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه(س) همایش سه ساله های حسینی به میزبانی آستان مقدس امامزاده سیدجعفر(ع) یزد برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار یزدبانو؛ همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه (س) دختر سه ساله امام حسین(ع) همایش سه ساله های حسینی صبح شنبه در یزد برگزار می شود.

این همایش به میزبانی آستان مقدس امامزاده سید جعفر(ع) یزد ساعت 8:30 آغاز می شود و کودکان سه ساله به همراه مادرانشان با شرکت در این مراسم به سوگواری می پردازند.

مسئولین برگزاری این همایش معنوی که برای چندمین سال پیاپی بانی برگزاری این مراسم در سطح استان هستند از عموم بانوان یزدی دارای دختران سه ساله برای شرکت در این مراسم دعوت کرده اند.

گفتنی است: بانوان یزدی نیز در تمام کوچه ها و محله های شهر یزد در سوگ سه ساله امام حسین(ع) با برپایی مجالس سوگواری زنانه و گستردن سفره حضرت رقیه (س)به عزاداری می پردازند و بانوان مبلغه نیز با شرکت در این مجالس به تبیین قیام عاشورا و رسالت حضرت زینب(س) می پردازند.

گستردن سفره حضرت رقیه (س) در اکثر مدارس استان به ویژه مدارس دخترانه چند سالی است که با همکاری مدارس و مشارکت دانش آموزان و والدین آنان از دیگر مراسم دیار حسینیه ایران در پنجمین روز از ماه صفر است.

لازم به ذکر است: براساس اطلاع رسانی های انجام شده در اکثر شهرستان های استان یزد نیز یک مراسم عمومی با عنوان سه ساله های حسینی در صبح شنبه و یا در ساعات اعلام شده برگزار می شود.

انتهای پیام / ص

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری