Skip to Contentچهارمین همایش سراسری انجمن معتادان گمنام كشور در سالن ورزشی شاهدیه یزد طي مدت دو روز برگزار شد.

به گزارش یزد بانو؛ مسئول برگزاري اين همایش، گروه‌های شرکت‌کننده در این گردهمایی را معتادان در حال بهبودی از کل کشور، خانواده آنها، اقشار مختلف جامعه و مسئولان استان معرفی کرد و گفت: اصول بهبودی از بیماری اعتیاد، آموزش اعضاء، اطلاع‌رسانی به مسئولان و مردم و نجات معتادان جامعه از اهداف این همایش است. 

وی که خواستار حفظ نام خود و همه اعضای این انجمن شد، افزود: انجمن معتادان گمنام، نهادی است مردمی و خودجوش که در سال 1369 توسط افرادی که خود زمانی در چنگال اعتیاد گرفتار بودند در کشور راه‌اندازی شد. 

وی با بیان این که انجمن یادشده در بیشتر کشورها از جمله کشورهای مسلمان با هدف کمک و نجات افراد معتاد فعال است، تصریح کرد: در این انجمن هیچ شرط و شروطی جهت ورود معتادان وجود ندارد و هیچگونه درخواست مدرک شناسایی یا ثبت نامی بخاطر حفظ گمنامی اعضا نداریم و به هیچ سازمانی هم وابسته نیست و کمک مالی اعم از تسهیلات‌، وقف و هدیه را هم نمی‌پذیرد. 

این عضو انجمن معتادان گمنام( NA ) خاطرنشان کرد: هر کسي که فکر می‌کند با مصرف مواد مخدر مشکل دارد و مایل به قطع مصرف است، به صورت کاملاً رایگان بدون در نظر گرفتن سن، نژاد، جنسیت،جایگاه اجتماعی، سطح تحصیلات و مالی، اعتقاد یا مذهب می‌تواند به انجمن ملحق شود و حتی لازم نیست قبل از ورود به انجمن پاک از مواد مخدر شود. 

وی ادامه داد: اصلاً فرد چه چیز و چقدر مصرف کرده یا آن را از کجا تهیه کرده براي حضور در انجمن مهم نیست و تنها چیزی که اهمیت دارد این است كه شما می‌خواهید در مورد مشکلتان چه بکنید و ما چطور می‌توانیم به شما کمک کنیم. 

این عضو انجمن معتادان گمنام استان اضافه کرد: ما معتادانی در حال بهبود هستیم و اکنون به طور مرتب گرد هم می‌آییم تا به کمک هم پاکی خود را حفظ کنیم. 

وی تعداد اعضای در حال بهبودی انجمن معتادان گمنام استان یزد طبق آمارگیری سال ۹۵ را حدود شش هزار و 506 نفر بیان کرد و گفت: از این تعداد 226 نفر زن هستند. 

وی در بخش ديگري از سخنانش اضافه کرد: انجمن بر پایه اصول روحانی بهبودی در این مدت 429 جلسه در قالب 103 گروه در استان یزد برگزار کرده که 12 جلسه در قالب هفت گروه ویژه بانوان است. 

این عضو انجمن معتادان گمنام استان اظهار کرد: هدف اصلی این تشکل انتقال این پیام به جامعه است که هر معتاد یا هر کسی فکر می‌کند با مصرف مواد مخدر مشکل دارد، می‌تواند قطع مصرف کند و تمایل به مصرف را از دست بدهد و راه تازه‌ای برای زندگی پیدا کند و از آن لذت ببرد. 

وی اظهار کرد: ما پزشک، روانپزشک یا مرکز سمزدایی و درمانی ترک اعتیاد، درمانگر یا مشاور حرفه‌ای نداریم و هیچ‌گونه فعالیت علمی، روانشناسی و درمان جسمانی انجام نمی‌دهیم و روش بهبودی تنها با در اختیار گذاشتن تجربه معتادان در حال بهبود به معتاد دیگر است و بر این باور هستیم، هیچکس به اندازه معتاد نمی تواند، معتاد دیگری را درک و کمک کند. 

به گفته وي، در این همایش دو روزه جمعی از معتادان در حال بهبودی استان‌های مختلف کشور به همراه خانواده های خود و تعدادی از مسوولان و اقشار مختلف مردم یزد حضور داشتند و در زمینه‌ها مختلف بهبودی از بیماری اعتیاد و پاک شدن از این بلایای خانماسوز توسط سخنرانان بحث و تبادل نظر كردند.

اين مسئول در پایان تاکید کرد: جلسات بهبودی معمولاً در اماکن عمومی و به طور مستمر در زمان و مکان معینی برگزار و توسط اعضای انجمن اداره می‌شود که برای اطلاع از آن می‌توانید به سایت رسمی انجمن به آدرس   www.nairan.org مراجعه يا با شماره ثابت روابط عمومی انجمن یزد 09139672585 یا شماره راهنمای آدرس جلسات انجمن 09138541835 یا تلفن گویای انجمن 02141539 تماس بگیرید. 

ایسنا

انتهای پیام/ش
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری