Skip to Content

چهارشنبه پر خطر در راه است


معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد گفت: به‌شدت هشدار می‌دهیم با اخلالگران نظم عمومی چهارشنبه‌سوری برخورد خواهیم کرد.

به گزارش یزد بانو؛ سرهنگ «محمدرضا مزیدی» معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد در گفتگو با خبرنگار  یزد بانو با اشاره به در پیش داشتن چهارشنبه آخر سال، اذعان کرد: پلیس مخالف شادی و نشاط اجتماعی در بین مردم نیست اما هر جا ردپایی از ایجاد اخلال در نظم عمومی مشاهده کنیم، نسبت به دستگیری و تعقیب این افراد اقدام خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه چهارشنبه آخر سال کارکردهای سنتی خود را ازدست‌داده است، خاطرنشان کرد: متأسفانه آیینی که برای خوشی و دورهم جمع شدن بوده، الآن به یک مشکل اجتماعی تبدیل‌شده که مجموعه‌ای از سازمان‌ها و نهادها، افراد خانواده و جامعه را درگیر خود کرده است.

مزیدی با اشاره به اینکه شهر یزد مردم خوب و بافرهنگی دارد و در سال‌های گذشته در چهارشنبه آخر سال کمترین مشکلات را در سطح استان داشته‌ایم، گفت: برخی از افراد مغرض، معاند و سودجو در سال‌های اخیر برای تأمین منافع خود راضی‌اند که مشکلات و مزاحمت‌هایی را در این روز به وجود بیاورند و مردم به‌ویژه نوجوان و جوانان ما دچار آسیب شوند.

وی ادامه داد: به فروشندگانی که گاهی اقدام به فروش مواد محترقه می‌کنند به‌شدت هشدار می‌دهیم که همکاران ما در حوزه اماکن عمومی و اطلاعات با این افراد برخورد خواهند کرد؛ کما اینکه قبلاً هم مواردی داشته‌ایم که دستگیری و پلمپ مغازه آن‌ها به خاطر فروش مواد محترقه صورت گرفته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه پلیس همواره درصدد فراهم‌سازی آسایش و نشاط مردم است، اذعان کرد: از خانواده‌ها درخواست می‌کنیم فرزندان جوان و نوجوان خود را دریابند و سعی کنند با برنامه‌های شاد و متنوع روزی به‌یادماندنی را برای خود بسازند.

مزیدی گفت: طبق قانون موظف هستیم با عاملان اخلال در نظم عمومی برخورد کنیم؛ معدود افرادی که خواسته باشند امنیت مردم را در چهارشنبه آخر سال بر هم زنند دستگیر و تا پایان تعطیلات نوروز بازداشت خواهند شد.

انتهای پیام/ش

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری