Skip to Content

رئیس اورژانس استان یزد خبر داد


رئیس اورژانس استان یزد گفت: دمای هوا در استان یزد در ماه های گرم سال به طور شدید افزایش یافته و باعث گرمازدگی افراد می شود.

به گزارش یزدبانو، احمد دهقان رئیس اورژانس استان یزد با اشاره به اقلیم خشک و گرمسیری استان یزدگفت: استان یزد رطوبت کمتری نسبت به استان‌های دیگر دارد و امکان گرمازدگی برای یزدی‌ها در تابستان امسال بیشتر است و پیگیری و مقابله با آن باید در دستور کار قرارگیرد.

دهقان افزود: بیشترین افرادی که درمعرض گرمازدگی قرار دارند کارگران ساختمانی، رانندگان و افراد مسنی که در ساعات اوج گرما به محیط‌های آزاد می‌روند را شامل می شود.

وی ادامه داد: اکثر افراد گرمازدگی را تجربه کرده اند گرمازدگی در صورت خفیف بودن موجب احساس خستگی بی حالی وبی رغبتی و در صورت حاد بودن فرد شاهد علائمی ازجمله تهوع و استفراغ می شود.

 رئیس اورژانس استان درابطه با مقابله با گرمازدگی افزود: مصرف مایعات دارای املاح و نمک بخصوص برای افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند توصیه می شود.

دهقان با توجه به اینکه در ۶ماهه اول سال گذشته ماهانه بین ۸الی ۱۲ماموریت گرمازدگی در استان یزد صورت گرفته ادامه داد: گرمازدگی یک اورژانس گرمایی است که با گرم شدن هوا در بین کودکان سالمندان و افرادی که  بیماری زیادی دارند شیوع پیدا می کند.

وی ادامه داد: گرمازدگی در ۶ماهه اول سال بخصوص در ماه‌های تیر مرداد و شهریور به شدت افزایش میابد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری