Skip to Contentدر جامعه ای که برهنگی هر روز بیش از گذشته موج می زند و زن و مرد دائما در حال مقایسه بین همسر خود و دیگری هستند ویرانی و دلسردی در کانون خانواده به وجود می آید.

به گزارش یزدبانو به نقل از عصرهامون، همسرش را دوست دارد اما می داند پوشش او در جامعه مورد رضای خداوند نیست. می داند که نسبت به آن وظیفه ای دارد اما نمی داند باید چه کند! نمی داند چطور باید او را متقاعد کند که در جلوی نامحرم پوشیده باشد و آرایش نکند.
در شرایط آشفته حجاب و حیای کنونی که حتی برخی مردان از همسر خود می خواهند که حجاب را کنار بگذارند و همرنگ جریان بی حجابی که در جامعه رشد کرده پوشش خود را تغییر دهند؛ بسیاری از مردان هستند که از پوشش غیر اسلامی همسر خود احساس نا امنی می کنند و در عین علاقه به همسرشان دوست دارند که آن ها پوشش بهتری داشته باشند که هم رضای الهی را جلب کنند و هم حریم خانواده خود را عفیف تر و دور از دسترس بددلان حفظ کنند.
با این وجود داشتن حجاب یکی از راه های تقویت و تحکیم بنیان خانواده و رابطه خوب با همسر است که در تشویق همسر به حجاب به هیچ عنوان نباید به زور متوسل شد.
آنچه که از روایات برمی آید این است که مرد باید نسبت به حجاب و عفاف زنان خانواده خود حساس باشد و در مواردی بر آن ها نظارت داشته باشد. قرآن کریم در آیه 6 سوره تحریم می فرماید:«یا ایها الناس قوا انفسکم و اهلیکم نارا … ای مردم خود و زن و فرزندانتان را از آتش جهنم حفظ کنید…» پس لازم است که هر مرد و زن، افراد خانواده خود را به کارهای خوب و وظایف شرعی راهنمایی کند و از کارهای ناشایست و حرام باز دارند.
رعایت حجاب نیز شرعا واجب است و اگر همسر یا دختر خانواده حدود آن را رعایت نکند؛ وظیفه مرد از نظر شرعی این است که او را نصیحت کند و با محبت و روی خوش و از روی مدارا او را به رعایت حجاب تشویق کند و این برخواسته از غیرت مرد است.
پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم نیز فرمودند: زنی که از خانه اش در حالی که خود را آراسته و بزک کرده و عطر زده خارج گردد، و شوهرش به این کار راضی باشد، برای هر گامی که آن زن در بیرون از خانه بر می دارد؛ خانه ای در دوزخ برای شوهرش ساخته می شود.(بحارالانوار ج 103،ص 249)
 

 
دلسردی از همسر و زندگی دستاورد بی حجابی در جامعه
صالحی یکی از بانوان زاهدانی در گفت و گو با عصرهامون با بیان اینکه اخلاق، علم، ادب و هنر معیار ارزش گذاری در جامعه است، اظهار کرد: در جامعه ای که برهنگی هر روز بیش از گذشته موج می زند و زن و مرد دائما در حال مقایسه بین همسر خود و دیگری هستند ویرانی و دلسردی در کانون خانواده به وجود می آید.
وی گفت: اگر زن به عنوان الگو و فردی که وظیفه تربیت فرزندان صالح و سالم را بر عهده دارد خود را در معرض نمایش دیگران نگذارد از یک سو خود و خانواده اش را از آسیب ها حفظ کرده از سوی دیگر در تحکیم خانواده دیگران هم ایفای نقش کرده است.
 
لطمه به ارزش های اسلامی و دینی هدف دشمن از جنگ نرم است
وی لطمه به ارزش های اسلامی و دینی را یکی از اهداف دشمنان بر شمرد و گفت: هجمه فرهنگی کار دشمن است؛ دشمنان برای رسیدن به اهداف خود و ضربه به آرمان های جامعه اسلامی با ایجاد شبکه های ماهواره ای یا با فعالیت در شبکه های اجتماعی به توطئه کشف حجاب دامن زده اند به گونه ای که شاهد الگوگیری زنان و دختران از فرهنگ غرب هستیم.
 
ترویج بد حجابی عاملی مهم درسستی وتاخیر در ازدواج است!
این بانوی محجبه در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: حجاب باعث حفظ بنیان خانواده است که نبودش باعث فحشا و تزلزل می شود؛ برهمین اساس زنان بی حجاب و آرایش کرده که با عشوه گری در سطح جامعه حضور پیدا می کنند یکی از دلایل کاهش تمایل جوانان به تشکیل خانواده شده اند.
یکی دیگر از بانوان زاهدانی هم با اشاره به این مطلب که زنان و دخترانی که بدون حجاب در جامعه ظاهر می شوند در واقع به ارزش انسانی خود ضربه می زنند، افزود: نگاه دیگران به این افراد بیشتر نگاهی مادی و ابزاری است.
وی با بیان اینکه حجاب محدودیتی بر پیشرفت اجتماعی نبوده و نیست، افزود: این روزها شاهد آنیم که زنان توانستند با حفظ حجاب خود در عرصه های ورزشی، علمی و غیره به موفقیت دست یابند.
 
 
زنان و دختران بی حجاب به ارزش های انسانی خود ضربه می زنند
وی ادامه داد: از زمانی که به رعایت حجاب و عفاف روی آوردم آرامش واقعی را در وجودم احساس می کنم؛ قبل از ورود به مرحله پیش دانشگاهی که چادر بر سر نمی گذاشتم به وضوح شاهد تکه پرانی برخی پسران در خیابان بودم اما اکنون با حجاب از هرگونه نگاه هرزی به دور هستم حتی اکنون که مادر شده ام از همین کودکی فرزندم را هم از نگاه های آلوده در امان نگاه داشته و تمام سعی خود را دارم تا فرزندم را از آسیب های این چنینی در جامعه دور نگاه دارم.
 
 
فضای مجازی تکمیل کننده توطئه شوم دشمنان پس از شبکه های ماهواره ای است
این مادر محجبه یکی از دلایل بی حجابی و ترویج این پدیده شوم در جامعه را دسترسی آسان به فضای مجازی عنوان کرد و ادامه داد: فضای مجازی تکمیل کننده توطئه شوم دشمنان پس از شبکه های ماهواره ای است همان گونه که شبکه های ماهواره ای در پی متزلزل کردن کانون گرم خانواده ها و ترویج خیانت و غیره هستند شبکه های اجتماعی ساخته شده دشمنان هم این روزها جولانگاه بی بند و باری  شده به گونه ای که تبلیغات انواع و اقسام لباس های خارجی در برخی از این کانال ها نمونه الگوگیری جوانان از فرهنگ غرب است و چنین پوشش هایی به دور از فرهنگ ایرانی و اسلامی می باشد.
 
سست شدن پایه های فکری و مذهبی عامل گسترش بی حجابی
راشکی همسر این بانوی محجبه سست شدن پایه های فکری و مذهبی افراد را عامل گسترش بی حجابی در جامعه دانست و افزود: حجاب و عفاف به زنان حرمت می بخشد و آنان را از هرگونه آسیب مصون نگه می‌دارد.
 
تشکر از زن زندگی به خاطر داشتن حجاب
وی با بیان اینکه حجاب همسر و دخترش باعث افتخار و آّبروی خودش هم شده است، ادامه داد: خیلی از دختران جوان نحوه لباس پوشیدن خود را از ماهواره یاد می گیرند؛ از خانواده ام که امنیت را برای خود و کانون گرم زندگیمان به وجود آورده اند تشکر می کنم.
وی ادامه داد: وقتی می بینم همسرم از نگاه های هرز به دور است با آرامش بهتری در جامعه حضور پیدا می کنم و از آن طرف خودم نیز به زندگی پایبند تر می شوم زیرا زیبایی های همسرم مختص من بوده و از این بابت احساس آرامش و امنیت می کنم؛ وقتی همسرم چنین آرامشی را برایم به ارمغان آورده من هم همین گونه عمل کرده و برایش آرامش فراهم می کنم به گونه ای که حتی یک لحظه از وقتم را که می توانم صرف دیدن زیبایی وی کنم را صرف تماشای زنان بی حجاب در خیابان نمی کنم.

 
انتهای پیام/رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری