Skip to Contentزن هندی بعد از مرگ دخترش در تصادف رانندگی، تصمیم به نگهداری از دختران بی سرپرست می گیرد و هم اکنون صاحب 800 دختر است.

به گزارش یزدبانو به نقل از مجله مهر؛ دکتر ساروجینی آگاروال تقریبا ۴۰ سال قبل دخترش را در یک تصادف رانندگی از دست می‌دهد، اما این حادثه تراژیک، انگیزه‌ای برای او می‌شود که به دخترانی که از داشتن مادر و پدر محروم هستند، کمک کند. این زن ۸۰ ساله حالا سرپرستی ۸۰۰ دختر را بر عهده دارد که علاوه بر رسیدگی روزانه به آن‌ها، نگران تحصیلشان نیز هست تا بتواند آن‌ها را فردی مستقل و قوی بار بیاورد.
ماجرای از دست دادن دخترش این است که یک روز ساروجینی به همراه دختر ۸ ساله‌اش و با موتور به سمت خانه می‌رفتند که درگیر تعقیب و گریزی می‌شوند که در خیابان اتفاق افتاده و تصادف نتیجه آن است. مادر زنده می‌ماند، اما دخترک از دنیا می‌رود. این حادثه ساروجینی را خیلی بهم می‌ریزد و در نظرش دنیا دیگر جایی برای زندگی نیست و هر روز از خودش می پرسد «چرا چنین اتفاقی باید برای دختر من بیفتد؟» اما زمانی که روی خودش کنترل پیدا می‌کند، متوجه این نکته می‌شود که دختران زیادی بدون خانواده هستند و نیاز به محبت و توجه مادر دارند.
 
تصادفی که منجر به سرپرستی دختران شد!
 
او تصمیم می‌گیرد محبت مادری‌اش را در اختیار این بچه‌ها قرار دهد تا در این صورت یاد و خاطره دخترش را هم زنده نگه دارد.
ساروجینی پولی که از انتشار کتاب و اشعارش جمع کرده بود را خرج خانه‌اش می‌کند و با اضافه کردن چند اتاق خواب، محلی را برای نگهداری از دختران پدید می‌آورد؛ ساروجینی در سال ۱۹۸۵ در خانه را باز می‌کند.اولین دختری که به خانه ساروجینی آمد، دختر کر و لالی بود که مادرش هنگام زایمان از دنیا رفته بود، بعد از او دو دختر کودک دیگر آمدند و کم‌کم همسایه‌ها هم کمک می‌کردند و اگر دختر تنهایی را می‌شناختند یا نوزادی را می‌دیدند که در خیابان رها شده، به خانه ساروجینی می‌آوردند.
 
تصادفی که منجر به سرپرستی دختران شد!
 
ساروجینی می‌گوید: «گاهی حتی نوزاد دو روزه‌ را به خانه می‌آورند و من هربار به چهره این بچه‌ها نگاه می‌کنم، به این فکر می‌کنم که حتما لازم نیست کودکی را خودمان به دنیا بیاوریم تا مادر شویم! همین که من نوزادی را در آغوش می‌گیرم، تمام احساس مادرانه‌ام شکل می‌گیرد.» او همچنین درباره کاری که انجام می‌دهد توضیح می‌دهد که با وجود مشکلاتی که روزانه ممکن است به وجود بیایند، اما او هر روز برای نگهداری از دخترها انگیزه دارد و قلبش برای کمک به آن‌ها می‌تپد.ساروجینی در این سال‌ها بارها خانه‌اش را تغییر داده در حال حاضر در خانه او وسائل ورزش، کامپیوتر، کتابخانه و اتاق کار را می‌توان دید. او همچنین به آموزش دخترها اهمیت زیادی می‌دهد و به دنبال بهترین تحصیلات برای هرکدام از آن‌هاست، چون اعتقاد دارد که تنها راه استقلال تحصیلات بالاست. دختران ساروجینی وقتی بزرگ می‌شوند، به مدرسه و دانشگاه می‌روند و برخی از آن‌ها امروز کارمند بانک یا معلم شده‌اند و توانسته‌اند ازدواج‌های موفقی هم داشته باشند.
 
تصادفی که منجر به سرپرستی دختران شد!
 
ساروجینی با اینکه سنش بالا رفته، اما می‌گوید تا زمانی‌که بتواند روی پاهایش بایستد، همچنان این کار را ادامه می‌دهد. 
انتهای پیام/شرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری