Skip to Content

به مناسبت هفتم دي سالروز تشكيل نهضت سوادآموزي؛

نيمي از بي‏‏سوادان استان يزد، غيربومي و اتباع هستند


معاون سواد آموزی استان یزد با اشاره به وجود قریب 30 هزار بی‏‏سواد در استان، اظهار كرد: افزون بر 18 هزار نفر از آنان را افراد غیر بومی و اتباع تشکیل می‏‏دهند.

به گزارش یزدبانو به نقل از  یزد رسا، "مرآت امین الرعایا " در بازديد "احمد شيرزاد" مدير كل آموزش و پرورش استان كه همزمان با هفتم دیماه سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل نهضت سوادآموزی براي بررسي آخرین وضعیت و عملکرد سوادآموزی در استان در معاونت سوادآموزی استان حضور يافته بود، آخرین آمار از وضعیت بیسوادی در استان را ارائه كرد.

به گفته وي، براساس نتایج سرشماری قریب 30 هزار بی‏‏سواد در گروه سنی 10 تا 49 سال وجود دارد که افزون بر 18 هزار نفر از آنان را افراد غیر بومی و اتباع تشکیل می‏‏دهند.

وي در ادامه به عملکرد سوادآموزی استان در سال جاری اشاره کرد و گفت: براساس ابلاغیه کشور دو هزار نفر سهمیه استان در سال جاری است که در دوره‏‏ی سواد آموزی سهم استان تحت پوشش قرار گرفته است.

وي ادامه داد: در دوره انتقال نیز يك هزار و 68 نفر به کلاس‏های سوادآموزی جذب شده‏‏اند که سهمیه استان در این دوره يكهزار و 200 نفر بوده است.

وی آمار جذب در دوره‎‎ی تحکیم را 346 نفر ذکر کرد و افزود: سهمیه استان در این دوره يكهزار نفر است.

امین الرعایا، شناسائی يكهزار و  112 نفر از اولیای بیسواد دانش‏‏آموزان در طرح باسوادی اولیاء را خاطرنشان کرد و گفت: امسال 380 نفر در این طرح تحت پوشش کلاس‏‏های سوادآموزی قرار گرفته‏‎اند.

این مسئول جایگاه سوادآموزی استان در کشور را یادآور شد و افزود: یزد با جذب نزدیک به 80 درصدی، در رتبه  دوم کشور قرار دارد.

معاون سوادآموزی استان با مرور عملکرد شهرستان‎‎های استان درجذب سوادآموز نیز گفت: شهرستان‏‏های مهریز، مروست و خاتم به ترتیب در رتبه های اول تا سوم قرار دارند .

"احمد شيرزاد" مدير كل آموزش و پرورش استان نيز در اين نشست سوادآموزی را از برنامه‏‏های اولویت‎‎دار استان ذکر کرد و اهمیت برنامه‏‏های سوادآموزی به ویژه طرح با سوادی اولیای دانش‏‏آموزان را یادآور شد و از زحمات مجموعه همکاران در معاونت سوادآموزی تقدیر و تشکر كرد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری