Skip to Content

آسیب های اجتماعی و راهکارهای آن از زبان دانش آموزان ابرکوهی:


دانش آموزان ابرکوهی در اولین کارگاه «افزوایش امید به زندگی» در شهرستان آسیب های اجتماعی را بررسی و راهکارهایی جهت رفع آن ارائه کردند.

به گزارش یزدبانو به نقل از سرو ابرکوه، اولین کارگاه «افزوایش امید به زندگی با رویکرد معنوی نوجوانان و جوانان» در شهرستان ابرکوه با هدف بالا بردن نگرش معنوی جوانان و نوجوانان و پیشگیری از خودکشی برگزار شد.


دانش آموزان در پایان این کارگاه چند ساعته در محل امامزاده عباسعلی (ع)، آسیب های اجتماعی را بررسی و راهکارهایی جهت رفع آن ارائه دادند.

آسیب هایی که خود جوانان معتقدند بیشتر به آنها صدمه می رساند عبارتند از:


تاثیر تبلیغات سوء رسانه ها و عدم اطلاعات درست مذهبی در کمرنگ شدن رفتارهای دینی، عدم رفتارهای مناسب توسط پیشکسوتان مساجد در جذب جوانان، شیوه تربیتی غلط سرکوب کردن جوانان، عدم توجه و اهمیت به فکر و اندیشه جوانان، تاثیر منفی ایرادهای بیجا به نوع پوشش و لباس به نام اسلام در رفتارهای دینی، کمبود تولید یا عدم اجازه پخش فیلم هایی که تاثیرات مثبت دارند، تابع جمع بودن و بدون فکر رفتار کردن برخی جوانان، عدم گوش شنوا برای پذیرش نظرات مفید جوانان، عدم احترام و مسخره کردن دینداری واقعی، علت بروز رفتارهای ناشایست از افراد به ظاهر دیندار خودشان هستند نه دین، عدم تنوع مباحث جالب و جذاب در مساجد، خشک و بی روح بودن کلاس های دینی.


و اما راهکارهایی که خود جوانان برای برطرف شدن این آسیب ها در کارگاه «افزایش امید به زندگی» برای مربیان و معلمان خود ارائه کردند را بشنوید:


هدایت فرهنگ جامعه در جهت تأثیرگذاری مثبت بر رفتارهای جوانان، ترویج دین در کلیه رفتارها نه فقط عبادات، توجه بیشتر به نعمت های خدادادی در وجود هر شخص، هدفمند کردن هر برنامه ای در زندگی، قوی عمل کردن افراد دیندار در حل مشکلات، بالابردن احساس خود ارزشمندی و عزت و کرامت نفس، احساس خوشحالی از انجام کارهای نیک و خیرخواهانه برای همنوعان، احساس مفید بودن و اعتماد به نفس داشتن، مسئولیت داشتن در مقابل کارهای محوله، احترام به نظرات و شخصیت دیگران، دوری از رذایل اخلاقی مثل حسد، غیبت و دروغ، بالا بردن ظرفیت خود در مقابل مشکلات با دو عامل صبر و نماز،  معتقد باشیم خدا ما را دوست دارد.


گفتنی است این کارگاه آموزشی به همت اداره بهزیستی و با همکاری فرمانداری و آموزش و پرورش، اوقاف و امور خیریه ویژه دانش آموز مقطع دبیرستان برگزار و در چهارشنبه آینده ویژه دختران خواهد بود.


همچنین رسولی فرماندار و آخوندی بخشدار بخش مرکزی ابرکوه از این کارگاه بازدید کرده و نتیجه و نظرات دانش آموزان را از نزدیک شنیدند.

 

ادامه تصاویر این کارگروه را اینجا ببینید

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری