Skip to Content

رئیس دانشکده علوم پزشکی یزد در جمع نمازگزاران یزدی :

نقش سلامت معنوی در پیشگیری از بیماریهای غیرواگیردار


رییس دانشکده بهداشت یزد در جمع نمازگزاران نماز جمعه : باید به سلامت معنوی توجه ویژه ای داشته باشیم

به گزارش یزدبانو به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد: دکتر محمد حسن احرامپوش رییس دانشکده بهداشت به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه نقش سبک زندگی و سبک تغذیه در پیشگیری از بیماریهای غیرواگیردار با محوریت پیشگیری از سرطان را برای نمازگزاران تشریح کرد.
دکتر احرامپوش در جمع نمازگران جمعه مسجد ملا اسماعیل گفت: با گسترش شبکه های بهداشت و درمان بطور متوسط 15تا 20 سال امید به زندگی در مردم افزایش یافته و هم اکنون به 72 تا 75 سال رسیده است. مرگ ومیر کودکان زیر یکسال از 120 در هزار به 20. در هزار کاهش یافته، بسیاری از بیماریهای واگیر چون سیاه سرفه سل، کزاز و دیفتری ریشه کن یا کنترل شده لیکن بیماریهای غیر واگیر سلامتی مردم را تهدید می کند.
رییس دانشکده بهداشت با بیان اماری از ابتلا و مرگ ناشی از بیماریهای غیرواگیردار قلبی عروقی، تصادفات، سرطان، دیابت، و فشارخون گفت:علت اصلی. سبک زندگی ماست و عواملی چون چاقی ، کم تحرکی، مصرف بیش از حد نمک، غذاهای چرب، فست فود ها، مصرف ناکافی میوه وسبزیجات، استعمال دخانیات، استرس های روانی
وی ضمن بیان اهمت سلامت معنوی و نقش آن در پیشگیری از سرطان افزود: نباید بر یکدیگر فشار بیاوریم و خلق همدیگر را تنگ کنیم. جامعه نباید شرایطی را فراهم کند که فشارهای روانی. به افراد وارد شود. باید به سلامت معنوی توجه ویژه ای داشته باشیم و مقدمات آن را در جامعه فراهم کنیم.

 

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری