Skip to Content

نماینده استان یزد در مجلس دانش آموزی:


نماینده استان یزد در مجلس دانش‌آموزی یزد با اشاره به اینکه دو نهاد خانواده و مدرسه نقش بنیادی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارند از کمرنگ شدن آموزش مباحث تربیتی و کاربردی در مدارس انتقاد کرد.

به گزارش یزدبانو به نقل از فارس از یزد، دوشنبه‌شب نشست احزاب و تشکل‌های سیاسی استان یزد با معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در محل سالن اندیشه استانداری برگزار شد و در این نشست نمایندگان احزاب  و تشکل‌های سیاسی استان به بیان نظرات خود پرداختند.

مهسا باغبان نماینده دانش آموزان استان در مجلس دانش‌آموزی در این نشست با اشاره به اینکه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از خانواده و مدرسه شروع می‌شود، تصریح کرد: نقش و جایگاه این دو نهاد بنیادین اجتماعی در این راستا بسیار مهم است و باید بیشتر موردتوجه قرار بگیرد.

عضو تشکل پیشتازان دانش‌آموزی بابیان اینکه در خانواده مادر نقش اصلی را ایفا می‌کند، و همچنین معلم‌ها در مدارس نقش محوری در تربیت و تعالی دانش آموزان، که آینده‌سازان کشور به‌حساب می‌روند را دارا هستند، اظهار داشت: آن‌طور که شایسته است به جایگاه این دو قشر باارزش توجه نمی‌شود.

باغبان با اشاره به اینکه دغدغه‌های شغلی و مشکلات صنفی معلمان در طول این سال‌ها افزایش‌یافته و بی‌شک این مهم در امور آموزشی بی‌تأثیر نیست، تصریح کرد: حل این  معضلات باید بیشتر موردتوجه قرار بگیرد.

این فعال دانش‌آموزی با اشاره به اینکه آموزش مباحث تربیتی و کاربردی به‌خصوص در حوزه اجتماعی و خانواده در مدارس کمرنگ شده، تصریح کرد: فرصت‌های فروانی در مدارس برای آموزش این امور وجود دارد.

نماینده دانش آموزان یزدی در مجلس دانش‌آموزی در پایان به نقش تشکل‌های دانش‌آموزی در افزایش ارتباطات و تعاملات دانش‌آموزی و توانمندسازی دانش آموزان اشاره کرد و بر لزوم تقویت و حمایت از این تشکل‌ها تأکید کرد.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری