نشست کتاب‌خوان با حضور بانوان بافقی برگزار شد - نمایش محتوا - یزد بانو
Skip to Contentنشست کتاب‌خوان با موضوع شهدا و دفاع مقدس با حضور اعضا و کتابداران و بانوان بافقی در کتابخانه محمد مفیدی برگزار شد.

به گزارش یزدبانو به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، در این نشست، 6 تَن از اعضای کتابخانه‌ها به معرفی کتاب با موضوع دفاع مقدس پرداختند.
«راز کانال کمیل» اثر گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی توسط آذر مرادی‌پور معرفی شد.
به گفته این بانوی عضو کتابخانه‌های بافق، کتاب «راز کانال کمیل» روایت پنج روز مقاومت رزمندگان گردان کمیل در کانال دوم فکه است که 300 نفر از نیروهای گردان حنظله در این کانال محاصره شدند و بیشتر آنان با آتش مستقیم دشمن یا تشنگی مفرط به شهادت رسیدند.
معصومه گلستانی، عضو کتابخانه کتاب «کلاهدوز به روایت همسر شهید» نوشته زهره شریعتی را معرفی کرد.
گلستانی در معرفی این کتاب گفت: در این كتاب، خاطرات همسر شهید "یوسف كلاهدوز" در زندگی مشترك و خصوصیات اخلاقی این شهید والامقام روایت شده است.
کتاب «من زنده‌ام» نوشته معصومه آباد سومین کتابی بود که در این نشست کتاب‌خوان معرفی شد. معصومه سلیمی، عضو کتابخانه‌های عمومی بافق این کتاب را معرفی کرد.
وی کتاب «من زنده‌ام» را روایت دختری 17 ساله از نیروهای جوان هلال احمر عنوان کرد و بیان داشت: معصومه آباد، شخصیت اصلی این کتاب بعد از وقوع انقلاب اسلامی به عنوان نماینده فرماندار در هلال احمر در یکی از یتیم خانه‌های شهرش مشغول به کار می‌شود و در زمان آغاز حملات هوایی رژیم بعث به شهر آبادان مجبور به انتقال کودکان به شیراز شده و در راه برگشت و در همان روزهای ابتدایی جنگ به اسارت درمی‌آید که کتاب حاضر خاطرات وی از دوران سخت اسارت است.
مینا کارگران، دیگر عضو کتابخانه‌های عمومی بافق، مطالعه کتاب «خاک‌های نرم کوشک» نوشته سعید عاکف را به حاضران پیشنهاد داد.
کارگران گفت: این کتاب خاطرات اوستا عبدالحسین برونسی به نقل از خانواده و همرزمان شهید است که قبل از انقلاب در روستای گلبوی کدکن از توابع تربت حیدریه به کار سخت و طاقت‏ فرسای بنایی مشغول بود و پس از آغاز دوران دفاع مقدس، به جبهه‌های حق علیه باطل شتافت و در کسوت فرمانده‌ای دلیر و مخلص، رشادت‌های بسیاری از خود بروز داد.
«سلام بر ابراهیم» اثر گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی، دیگر کتابی بود که در این نشست توسط سمیه فتوحی، عضو کتابخانه‌های عمومی بافق معرفی شد.
این بانوی بافقی در معرفی این اثر بیان داشت: «سلام بر ابراهیم» کتابی است که در قالب زندگینامه‌ای مختصر و ۶۹ خاطره درباره شهید بزرگوار و مفقودالاثر «ابراهیم هادی» منتشر شده است. شهید هادی در یکم اردیبهشت ماه سال ۳۶ دیده به جهان گشود و پس از 27 سال زندگی پر فراز و نشیب، در عملیات والفجر مقدمّاتی در منطقه فکه و در روز 22 بهمن سال ۶۱ به درجه رفیع شهادت نائل شد.
کتاب «جای خالی خاکریز» نوشته سعید عاکف، آخرین اثری بود که توسط توسط مرضیه کردی به حاضران معرفی شد.
این عضو کتابخانه در معرفی کتاب برگزیده خود گفت: این کتاب به خاطرات زیبا و خواندنی محمدحسین سلطانی می‌پردازد. وی از یادگاران ارزشمند دوران دفاع مقدس و از خیل شهدای زنده و جانبازان شیمیایی است.
بخش پایانی نشست کتابخوان ویژه دفاع مقدس شهرستان بافق، تقدیر از معرفی‌کنندگان کتاب در این نشست بود.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری