Skip to Contentبر اساس گزارش مرکز آمار نرخ بیکاری استان یزد در سال ۹۷ با رشد 1/2 درصدی بالاتر از متوسط کشوری به 13/9 درصد رسیده است.

به گزارش یزدبانو، بر اساس گزارش مرکز آمار نرخ بیکاری استان یزد در سال ۹۷ با رشد 1/2 درصدی بالاتر از متوسط کشوری به 13/9  درصد رسیده است.

بررسی سهم اشتغال بخش های مختلف اقتصادی نشان می دهد كه در سال ١٣٩٧، بخش خدمات با 48/2 درصد بيش‌ترين سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است و پس از آن بخش‌ صنعت با 44 درصد و كشاورزي با 7/8 درصد قرار دارند.

بر اساس این گزارش نرخ مشارکت اقتصادی استان یزد 42 درصد اعلام شده به این معنی که 42 درصد یزدی‌ها از نظر اقتصادي فعال بوده‌اند که در گروه شاغلان و يا بيكاران قرار گرفته‌اند. همچنین نسبت اشتغال نیز در این استان 36.2 درصد اعلام شده است.

استان یزد با نرخ بیکاری نزدیک به 14 درصدی هشتیم استان بیکار کشور است و این در حالی است که استان های سمنان، همدان و مرکزی به ترتیب با 7/2، 8/3 و 8/4 درصد کمترین نرخ بیکاری را در سال گذشته تجربه کرده اند و در مقابل استان های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری و سیستان و بلوچستان به ترتیب با 18/7، 17/4 و 16 درصد بیشترین نرخ بیکاری را داشته اند.

 

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری