Skip to Content

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد مطرح کرد


رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد گفت: اخیرا طی نامه نگاری با محیط زیست از آنان درخواست کردیم تا مکانی را برای تخلیه نخاله‌های ساختمانی معرفی کنند اما تا این لحظه هیچ زمینی در اختیار ما قرار ندادند.

به گزارش یزدرسا، حمیدرضا رحیم دل در خصوص اقدامات سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد در خصوص طرح تجمیع گود نخاله های ساختمانی گفت: از 6ماه قبل تاکنون که در کارگروه پسماند استان مصوبه ای برای جانمایی مکان گود نخاله‌های ساختمانی به تصویب رسیده هنوز وزارت کشور اقدامی در این خصوص صورت نداده است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد افزود: بر اساس ماده 12  قانون مدیریت پسماندها محلهاي دفن پسماندها براساس ضوابط زیست محیطی توسط وزارت کشور با هماهنگی سازمان و وزارت جهاد کشاورزي تعیین می‌شود و این وزارتخانه موظف است برای دفن نخاله های ساختمانی مکانی را در اختیار سازمان قرار دهد البته  مباحث آماده‌سازی و ساماندهی آن مکان‌ها برعهده سازمان است.

رحیم دل خاطرنشان کرد: وزارت کشور نه تنها اقدامی در این زمینه صورت نداده بلکه مکان هایی را که خودمان معرفی کرده ایم نیز مورد موافقت قرار نگرفته است.

وی ادامه داد: اخیرا طی نامه نگاری با محیط زیست از آنان درخواست کردیم تا مکانی را معرفی کنند اما تا این لحظه هیچ زمینی در اختیار ما قرار ندادند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد تصریح کرد: پس از نا امیدی از این نامه نگاری مجددا خودمان دست به کار شده و زمینی را در مسیر دربید پیشنهاد دادیم که با مخالفت اعضای شورا با ادعای وجود تپه تاریخی در آن محدوده روبرو شدیم.  

رحیمدل خاطر نشان کرد: در یک اقدامی دیگر زمین کوره های آجرپزی قدیمی را که زمین های دولتی به حساب می آیند و به دلیل ایجاد ارزش افزوده با موافقت صاحبان کوره ها نیز روبرو بوده است را  پیشنهاد دادیم اما متاسفانه باز هم مورد موافقت قرار نگرفته و دلیل آن را باید از اعضای کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای شهر سوال کنید.

سپنتا نیکنام هم در این زمینه به خبرنگار ما گفت:هر چند در شیوه نامه اجرایی مدیریت نخاله های ساختمانی یکی از موضوعات مورد بحث  ایجاد گود برای این گونه نخاله هاست اما امروزه  مهمترین مشکل ما در زمینه نخاله های ساختمانی، خودروهای حفار و حمل این نخاله ها هستند که سر منشا تخلفات ساختمانی به حساب می آیند.

عضو کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد افزود: در حال حاضر در زمینه دفن نخاله های ساختمانی مشکلی نداریم چرا که در کنارمحل دفن  زباله های خانگی محل دفنی برای این نخاله ها نیز در نظر گرفته شده  البته  در نظر گرفتن مکان دیگری برای آینده در این زمینه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

نیکنام در ادامه ساماندهی خودروهای حفار و حمل نخاله ساختمانی را یک ضرورت دانست و اظهار داشت: امروزه این خودروها به دلیل اینکه بدون مجوز ما اقدام به تخریب و گودبرداری می کنند بزرگترین معظل شهر یزد هستند و متاسفانه نداشتن پلاک هم باعث شده تا نتوانیم از مجرای قانونی و پلیس راهور با آن ها برخورد کنیم.

البته دادستان سابق حکمی را در این زمینه صادر کردند که تنها برای خودروهایی است که در میادین پارک می کنند و ما می توانیم با این حکم در صورت عدم حضور راننده آن را جابه جا کنیم

وی نخاله های ساختمانی را اصلی ترین تهدید زیست محیطی شهر یزد برشمرد و گفت: ساماندهی این موضوع به  صورت جدی در دستور کار کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای پنجم قرار دارد و  از همین رو امسال بنده نیز به عنوان ناظر شورا  در سازمان پسماند شهرداری حضور دارم و در سال گذشته نیز در تمامی جلسات  استانداری شرکت کردم

این عضو شورای شهر یزد اضافه کرد: در ادامه بازدید از شهرهای موفق در زمینه دفن نخاله های ساختمانی پس از اصفهان فردا به قم سفر خواهیم کرد که از شهر های موفق در این عرصه محسوب می شوند و قصد داریم تا از تجربیات آن ها در خصوص شیوه نامه اجرایی استفاده کرده و بتوانیم در یزد نیز به کار ببندیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری