Skip to Content

امام جمعه بخش مرکزی یزد:

نباید شادی و طروات از زندگی رخت بربندد/روز شهادت صدیقه طاهره(س) باید روزی استثنایی باشد


امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: افرادی که هویت ایرانی را بر هویت دینی ترجیح می دهند بدانند، اگر پرچم فاطمی در ایران نبود، اکنون پرچم سه رنگ ایران این چنین مورد احترام نبود.درست است که ایرانی هستیم، اما ایران مدیون اهل بیت است.

به گزارش یزدبانو به نقل از  یزد رسا، حجت الاسلام سید محمد کاظم مدرسی در گفت و گو با خبرنگار عصر فرهنگ، با اشاره به تقارن ایام شهادت حضرت زهرا و نوروز باستانی، اظهار داشت: نوروز امسال ما به علت تلاقی ایام فاطمیه با بهار حال و هوای خاصی دارد. طبعاً مردم متدین دارالعباده می دانند هر آنچه که داریم از برکت وجود اهل بیت (علیهم السلام) داریم و حرمت این ایام را حفظ می کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین مدرسی همچنین ضمن اشاره به این موضوع که نباید شادی و طروات از زندگی رخت بربندد اضافه کرد: شادی های مشروع در زندگی انسان نقش بسزایی دارد. اسلام به این نوع شادی ها سفارش می کند در اسلام حتی شاد کردن قلب مومنین مورد تاکید قرار گرفته است.

 

امام جمعه بخش مرکزی یزد، ادامه داد: حتی اگر ما می بینیم که شادی نوروز و پاسداشت آن به این زیبایی، مورد توجه مردم است، باید بدانیم که این توجهات از سفارشات قرآن و روایات از ناحیه معصومین نشات گرفته است. تمام زیبایی ها چه تشریعی و چه تکوینی همه و همه از ناحیه اهل بیت عصمت و طهارت ناشی می شود. لذا به شکرانه این عنایات روز شهادت صدیقه طاهره (س) باید روزی استثنایی باشد.

 

مدرسی بیان کرد: افرادی که هویت ایرانی را بر هویت دینی ترجیح می دهند بدانند، اگر پرچم فاطمی در ایران نبود، اگرپرچم حسین و روحیه شهادت طلبی و ایثار در ایران به اهتزاز در نیامده بود، اکنون پرچم سه رنگ ایران این چنین مورد احترام نبود.درست است که ایرانی هستیم، اما ایران مدیون اهل بیت است. نباید فراموش کنیم بزرگ مردانی که در انقلاب و جنگ تحمیلی با بذل جان خود سبب هویت بخشی به ایران و ایرانی در جهان شدند، در مکتب اهل بیت پرورش یافته اند.

 

وی در پایان خطاب به مردم متدین دارالعباده یزد، اعلام کرد: توصیه می کنم مردم فرصت را مغتنم بشمارند و با در نظر گرفتن این نکته که تمام زیبایی ها ازجمله زیبایی بهار به برکت اهل بیت است، با گره زدن بهار به محبت حضرت فاطمه زهرا(س) بقای اسلام و ایران را شکر گویند.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری