Skip to Contentمدیر کل ثبت احوال استان یزد در دیدار با فرماندار خاتم با اشاره به آمار فراوانی نام های منتخب مردم خاتم در سال 96 از انتخاب اسامی فاطمه ، زهرا ، رها ، آوا و زینب به عنوان پنج نام پر انتخاب والدین برای دختران خود خبر داد .

به گزارش یزدبانو، محمد علی مکرمی نام های ابوالفضل ، امیرعلی ، امیرحسین ، امیرمحمد و محمدمهدی را نیز اسامی منتخب پسران در این شهرستان عنوان کرد . 
وی با تشریح فعالیت های ثبت احوال شهرستان خاتم در سال 96 اظهار داشت : 29 هزار نفر از جمعیت این شهرستان مشمول دریافت کارت هوشمند ملی هستند که تا کنون برای 17 هزار نفر ( معادل 62 درصد ) کارت صادر و تحویل شده است .
مدیر کل ثبت احوال استان افزود : در سال گذشته ، میزان ولادت نسبت به سال 95 دو درصد و وفات به دلیل ثبت صد درصدی این رویداد 12 درصد رشد داشته ، اما شاخص ثبت ازدواج کاهش 12 درصدی را نشان می دهد .
مکرمی در مورد میزان ثبت طلاق نیز گفت : در سال 96 تعداد 56 واقعه طلاق در این شهرستان ثبت شده اما به دلیل عدم وجود دفترخانه در سال 95 ، مقایسه میزان تغییر این واقعه ممکن نیست .
وی همچنین از آغاز کاربردی شدن کارت هوشمند ملی در سال جاری خبر داد و گفت : هم اکنون کارت هوشمند ملی در بانک ملت مورد بهره برداری قرار گرفته و به زودی برای انجام معاملات نیز ، احراز هویت متعاملین با این کارت انجام خواهد شد .
فرماندار شهرستان خاتم نیز ثبت احوال را یکی از از ادارات بی حاشیه و با میزان رضایتمندی بالای مراجعین دانست و گفت : آمار پایگاه اطلاعات جمعیتی این سازمان موثق و دقیق است و ما برای برنامه ریزی بهتر از این آمارها استفاده خواهیم کرد . 
فرجام فاضلی با تقدیر از راه اندازی نمایندگی ثبت احوال در مروست ، از اینکه مردم این بخش برای دریافت خدمات هویتی نباید مسیر طولانی تا مرکز شهرستان را طی کنند ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت : خاتم یکی از شهرستان های جوان استان است که متاسفانه در سالهای گذشته با بی توجهی و محرومیت مواجه بوده و هنوز خلا امکانات ، تجهیزات و نیروی انسانی در دستگاه های اداری احساس می شود .
وی برای اختصاص اعتبار لازم به ثبت احوال خاتم برای تکمیل و نوسازی ساختمان این شهرستان قول همکاری داد .
 
انتهای پبام/رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری