Skip to Content

گزارش مشروح/ نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر یزد:


نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر یزد با اشاره به نامه مهم اخیر رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی گفت : این نامه من را به یاد نامه امام خمینی(ره) به گورباچوف انداخت که از شوروی خواستند که در دامن آمریکا نیفتد و خود را نجات بدهد و این امر به معروف و هشدار رهبری در مورد مطالعه پیرامون اسلام به جا بود.

 

به گزارش خبرنگار یزدبانو، ایت الله محمدرضا ناصری درخطبه های دوم این هفته یزد با یاد آوری ایام الله دهه فجر خاطرنشان کرد : بهمن یادآور مسائل مهمی از جمله توطئه دولت بختیار برای تشکیل شورای سلطنت بود.
آیت الله ناصری به رفتن شاه در تاریخ 26 دی ماه اشاره کرد و تصریح نمود : رفتن شاه درآن تاریخ طرحی از پیش تعیین شده با همراهی نهضت آزادی و با هدف بازگرداندن دوباره او بود به نحوی که زمینه های آن را فراهم کرده بودند.
وی افزود : در این توطئه قرار بود که پس از بیرون بردن شاه از کشور و تشکیل دولت ملی  و آرام شدن اوضاع  کشور با مبرا جلوه دادن  شاه  و مقصر جلوه دادن دیگران ، او را به کشور بازگردانند و مردم را به پذیرش این دولت مجبور کنند.
امام جمعه یزد به نقش امام در خنثی کردن این فریب کاری پرداخت و گفت : شاه گفته بود من صدای انقلاب را شنیدم ولی امام مجالشان نداد و فرمود شاه باید برود او حالا انقلابی شده است؟! وبه محض بیرون رفتن شاه از کشور، امام در آن شرایط سخت اعلام کردند که به کشور بازمی گردند.
آیت الله ناصری با اشاره به فراست امام در خواندن نقشه دشمن خاطرنشان کرد : همه کسانی که دور و بر امام بودند مدام اظهار نگرانی کرده و برخی گریه می کردند  و عده ای مدام تماس می گرفتند که شرایط نامناسب است زیرا فرودگاهها را بسته بودند و امکان خطر وجود داشت.
وی تصریح کرد : بختیار قصد داشت در ملاقاتی با امام ایشان را راضی کند که درقم زندگی کنند و ما هم سرکار باشیم  ولی امام فرمود او استعفا بدهد تا من به عنوان یک شهروند عادی با او ملاقات کنم .
نماینده ولی فقیه در استان گفت: با تحصن مردم فرودگاهها باز شد و امام با بازگشت به ایران به بهشت زهرا (س) رفتند و در سخنرانی خود فرمودند من توی دهن این دولت می زنم .
ناصری با اشاره به نامه مهم اخیر رهبر معظم انقلاب به جوانان اظهار کرد : این نامه من را به یاد نامه امام خمینی(ره) به گورباچوف انداخت که از شوروی خواستند که  در دامن آمریکا نیفتد و خود را نجات بدهد و این امر به معروف و هشدار رهبری در مورد مطالعه پیرامون اسلام  به جا بود درست در زمانی که سران کفر برای تخریب اسلام راهپیمایی کردند با این عنوان که ما آزادی می خواهیم  و اسلام اجازه نمی دهد .

آیت الله ناصری در خطبه اول نماز جمعه با توصیه بر تذکر پذیر بودن انسان  اظهار کرد : ما چشم، گوش و قلب داریم ولی ازآن بهره نمی گیریم  و خداوند انسانهای بی تفکر را دوست ندارد.
وی با اشاره به آیات قرآن در مورد عظمت آفرینش الهی و برخی خطبه های نهج البلاغه در مورد برخی مخلوقات الهی با توصیه به تفکر در ظرافت های خلقت موجودات ، به بیان مصادیقی از لطف و عنایت پروردگار نسبت به آفریده هایش پرداخت.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری