Skip to Content

مدیرعامل آبفار یزد عنوان کرد؛


مدیرعامل آبفار یزد گفت :680 روستای استان با بحران جدی آب مواجه هستند.

به گزارش یزدبانو به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد، محمد فاتحی گفت : با توجه به خشکسالی های اخیر  و اینکه در سال آبی جاری استان یزد کم بارش ترین استان کشور بوده است ، در حال حاضر 680 روستای استان با بحران جدی آب مواجه اند .

وی در ادامه افزود: هم اکنون تعداد 680 روستای استان تحت پوشش شرکت آبفار یزد قرار دارند و این تعداد 270 هزار نفر جمعیت و 102 هزار مشترک روستایی را در بر می گیرند .

فاتحی همچنین اظهار داشت: به دلیل کمبود آب در شرایط پیک مصرف با استفاده از شرایط موجود ، قادر به تامین حداکثر 60 درصد نیاز آبی روستاها هستیم .

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر در بیش از 300 روستای استان آبرسانی سیار انجام می شود و این امر بیش از 75 هزار نفر جمعیت روستایی را تحت پوشش قرار می دهد .

مدیرعامل آبفار یزد همچنین اذعان داشت: از تعداد کل روستاهای تحت پوشش آبفار، 16 درصد فاقد شبکه آب و در برنامه آبرسانی سیار شرکت قرار دارند و 28 درصد با وجود اینکه دارای شبکه آب هستند ، به دلیل مشکلات ناشی از افزایش شوری آب ، از طریق تانکرهای سیار آبرسانی می شوند .

فاتحی در پایان اشاره کرد: 38 درصد منابع آبی در اختیار شرکت آبفار تحت تاثیر خشکسالی در شهرستان تفت قرار دارند و بعد از آن مهریز و اردکان 11 و 10 درصد این منابع را در بر می گیرند .

انتهای پیام/ س*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری