Skip to Contentريیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان یزد استقبال جوانان از اين دانشگاه را ناشي از تغییر منش فکری خانواده‌ها در خصوص تمایل به آموزش‌هاي صرفاً تئوری دانست .

به گزارش یزدبانو به نقل از ایسنا؛ دکتر «سیدحیدر میرفخرالدینی» در نشست برنامه‌ریزی سال تحصیلی جدید در اين رابطه تصريح كرد: روند افزایش پذیرش دانشجو و استقبال جوانان از تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه‌ای، نشان‌دهنده شناخت ايجاد شده در جامعه از این دانشگاه و تغییر منش فکری خانواده‌ها از تمایل به آموزش صرفاً تئوری، است .
وي با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر تقویت مراکز فنی و حرفه‌ای، اظهار كرد: اهمیت دانشگاه فنی و حرفه‌ای در صنعت این مرز و بوم آشکار شده و این مهم وظیفه ما را در تربیت نیروهای فنی، ماهر و متعهد سنگین کرده است .
ريیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر با توجه به نیاز سنجی‌های صورت گرفته از صنعت و جامعه توانستیم در بحث جذب رشته‌های جدید بسیار فنی عمل کنیم و خوشبختانه علی ‎ ‌رغم ناشناخته بودن برخی از این رشته‌ها، تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو صورت گرفته است و قطعاً فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها در سال‌های آتی می‌توانند کارآفرینی و شغل‌های جدیدی ایجاد کنند .
وی در خصوص جذب رشته برای سال‌های تحصیلی بعد خواستار آینده‌نگری و بررسی علوم روز جهان شد و بیان کرد: می‌بایست علوم و تکنولوژی‌های جدید موجود در جهان بررسی و متناسب با آن برنامه‌ریزی درسی صورت گیرد و رشته متناسب با آن ایجاد شود که بتوانیم در زمان انتقال این تکنولوژی و علم به ایران، نیروی فنی و ماهر متناسب با آن تربیت شده باشد.
ميرفخرالديني در پایان از تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو در اکثر رشته‌های این دانشگاه در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: بايد تمام توان و تلاشمان در خصوص فرآهم آوردن امکانات آموزشی و رفاهی مناسب بکار بگیریم.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری