Skip to Contentکارشناس مسئول پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی استان یزد گفت: ازدواج‌هایی که در سطح جامعه صورت می‌گیرد، متاسفانه در ارتباط با انتخاب همسر معیار درستی وجود ندارد.

به گزارش یزدبانو به نقل از ایسنا؛ فاطمه محمدی، کارشناس مسئول پیشگیری از آسیبهای اجتماعی بهزیستی استان یزد اظهار کرد: زوجین شناخت و آگاهی از هم و فرهنگ های هم ندارند و به این علت با تشکیل خانواده سازگاری بین آنها وجود نخواهد داشت.

محمدی تصریح کرد: حتی در خانواده هایی هم که سعی شده از نظر سطح فرهنگ و آداب و رسوم جامعه در انتخاب همسر به هم نزدیک باشند تا ازدواج پایداری بیشتری داشته باشد، اما به سبب نداشتن شناخت و آگاهی نتوانسته اند زندگی خوبی داشته باشند، در صورتی که می توان با شناخت، حتی اگر ازدواج با فرد غریبه ای هم صورت می گیرد، بتواند پایداری داشته باشد .

این روانشناس با اشاره به دور ماندن فرزندان از مهارتهای ارتباطی و مسئولیتهای زندگی در حین تحصیل گفت: زمانی که درس می خواند مسئولیتهای کمتری نیز در زندگی به او داده می شود در صورتی که در خانواده های گذشته اگر ازدواج موفقی داشته اند، تنها به دلیل سبک زندگی خانواده بوده است که فرزند همراه با بزرگ شدن، برای ازدواج هم آماده می شد.

محمدی افزود: در گذشته به فرزندان همراه با درس خواندن، مسئولیتهای دیگر هم داده می شد و همزمان هم درس می خواند و هم چند کار را با هم انجام می داد، اما متأسفانه در حال حاضر اگر دو مسئولیت را به دانش آموزی که تازه دیپلم گرفته بدهیم، واقعا گیج می شود و کاری از دستش بر نمی آید.

کارشناس مسئول پیشگیری از آسیبهای اجتماعی بهزیستی استان یزد گفت: در آموزشهای پیش از ازدواج، تمرین هایی به بچه ها داده می شود که با انجام آن، به خوبی متوجه خواهند شد که چگونه چند کار را با هم انجام دهند و تحمل سختی ها و چالش های زندگی را داشته باشند.

انتهای پیام / ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری