Skip to Content

پشت پرده پیامک های تفرقه برانگیز؛


ظهر دوشنبه 18 تيرماه همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق عليه السلام ارسال انبوه یک پيامک،احساسات مذهبی مردم مومن یزد را جریحه دار می کند.

به گزارش یزدبانو به نقل از یزدرسا، یکی از شهروندان یزدی می گوید ظهر دوشنبه مصادف با شهادت امام صادق علیه السلام در حال عزاداري بوديم که پیامکی با این محتوا به ما رسید: جشن،  شادي،  ترانه و پايکوبي براي جهاني شدن يزد . خیلی ناراحت شدم که چرا باید در شام  شهادت امام صادق چنين برنامه ای برگزار شود .

اين در حاليست که پيشتر اعلام شده صدا و سيماي يزد برنامه شب فيروزه اي را به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و نيز سالگرد ثبت جهاني بافت تاريخي يزد به صورت زنده برگزار مي کند. در چنين حالي موج انتقادها و اعتراض ها به سمت مسئولان استان سرازير مي شود. برخي نيز تهديد مي کنند که مراسم را بر هم خواهند زد.

با اوج گرفتن احساسات مردمي، نیروهای امنیتی و اطلاعاتی استان يزد بلافاصله وارد عمل می شوند و به اطلاعات ارزشمندی دست می یابند.  نتايج تحقيقات دستگاه هاي امنيتي ، اطلاعاتي و انتظامي به زودي نشان مي دهد در پشت اين پيامک ها يک توطئه نهفته است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری یزد در این باره می گوید متاسفانه روز شهادت امام صادق علیه السلام مواجه شدیم با پیام های مشکوکی که با هدف خدشه دار کردن همبستگی و همدلی استان در موضوعات مختلف به صورت انبوه منتشر شد. دکتر طالبی می افزاید  از آن جا که مشخص بود این پیام ها با اهداف خاصی وحدت و همبستگی مردمی در استان را هدف قرار داده  بلافاصله نهادهای امنیتی و انتظامی موضوع را پیگیری کردند .

معاون سیاسی امنیتی استاندار می افزاید مجموعه پیگیری ها ما را به این نتیجه رساند که سرمنشا این پیامک ها خارج از استان هست و دقیقا محل جعفرافیایی آن هم شناسایی شد که در دست پیگیری است و مسببان آن شناسایی و معرفی می شوند . به گفته طالبی، این پیامک ها دست مایه انتقاد علیه برنامه ای شد که کاملا با شئون مذهبی و عرفی جامعه هماهنگ و مورد تایید بزرگان و علما بود و نهاد ها در مورد آن هماهنگ بودند. وی می افزاید از مردم خوب یزد انتظار می رود توجهی به این شایعات که به دنبال صف بندی و انشقاق است نداشته باشند و به مسئولان خودشان و دستگاه های خدمتگزار از جمله صدا و سیما اعتماد کنند.

دکتر پهلوانیان مدیر کل صدا و سیمای استان یزد هم از غیرت و حساسیت و بصیرت و تیزبینی مردم یزد تشکر می کند و می گوید مسئولان استان بویژه استاندار محترم در این خصوص همکاری و هماهنگی کاملی داشتند که از همه آن ها تشکر می کنم . پهلوانیان می افزاید هدف این پیامکی که در حجم وسیعی بین مردم و مسئولان استان پخش شد  عدم امنیت روانی،  تنش ذهنی و نهایتا تنش اجتماعی  بود که البته بصیرت مردم خوب این اجازه را به آن ها نداد .

مدیر کل صدا و سیمای یزد می گوید متن این پیامک کاملا دروغ بود ، مگر امکان دارد که در ایران اسلامی و به ویژه در دارالعباده و در یزد حسینه ایران در شام شهادت امام صادق علیه السلام مراسم جشن و پایکوبی برگزار شود.  دکتر پهلوانیان می افزاید من از مردم عزیز یزد خواهش می کنم که در عین حساس بودن و منتقد بودن به خادمان خودشان هم اعتماد داشته باشند، این سومین سال است که این برنامه از شبکه یزد و شبکه تهران پخش می شود و در دو سال گذشته بدون هیچ حاشیه ای این برنامه پخش شده و هنجارها در آن کاملا رعایت شده است.

انتهای پیام/س*Loading the player...

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری