Skip to Contentیک فعال حوزه زنان و خانواده با ارسال یادداشتی مطالبات زنان در حوزه ورزش را نه موضوع حضور زنان در ورزشگاه بلکه مطالبه امکانات برابر با مردان در حوزه ورزش دانست.

به گزارش یزدبانو به نقل از فارس؛ لیلا استیری فعال حوزه زنان و خانواده با ارسال یادداشتی به خبرگزاری فارس، مطالبات زنان در حوزه ورزش را نه موضوع حضور زنان در استادیوم ها بلکه مطالبه امکانات برابر با مردان در حوزه ورزش عنوان کرد و نوشت: سعی نکنیم مطالبات را بر عکس جلوه دهیم.

متن نامه به این شرح است:

«آنچه در جهان مرسوم است، حل مسئله و جلوگیری از تبدیل آن به بحران است؛ چراکه اگر مسئله موجب آسیب است، بحران نه‌تنها آسیب بلکه تهدید و خطر است و اگر مدیریت نشود یک جامعه را دچار تزلزل خواهد کرد.

ازجمله مؤلفه‌هایی که در ایجاد بحران تأثیرگذارند عدم آگاهی، عدم تصمیم‌گیری صحیح است، پس قاعدتاً انتظار می‌رود برای جلوگیری از تبدیل مسئله به بحران اقدام کنیم و با تبدیل آن به یک فرصت بتوان اثرات منفی آن را کاهش داد.

یکی از موضوعاتی که اخیراً در کشور ما دغدغه برخی از افراد به‌ظاهر دغدغه مند  به‌ویژه برخی گروه‌های جریان ساز کشورمان شده مربوط به حوزه ورزش است آنها به دنبال این هستند که بتوانند حرف خود را به کرسی بنشانند و مسئله حضور زنان در استادیوم های ورزشی با برخورد ناآگاهانه این عده تبدیل به یک مسئله و بحران در داخل و خارج از کشور شده است و از ورای مرزها واکنش‌ها علیه ایران در باب این موضوع شکل گرفته و برخی کشورها ازجمله کره از این فرصت سود جسته در وصف این موضوع کاریکاتوری علیه ایران و حضور زنان در استادیوم ها کشیده اند که به‌عنوان یکی از کاریکاتورهای برتر جهان نیز شناخته شد.

عملکرد ضعیف ما به عنوان فعالان حقوق زنان و برخی از مسئولان در دامن زدن به این موضوع باعث شد که کشوری مثل کره فارغ از مطالعات در حوزه فرهنگ ملی کشورمان تصویری از زنان و ذهن آن‌ها را ترسیم کند که گویی زنان در ایران در پستو هستند و هیچ حق‌وحقوقی برای آن‌ها قائل نیستیم و زنان در تلاش برای گرفتن حق خود هستند اما کسی نیست که حق آن‌ها را بدهد.

اگر این عده  واقعاً دغدغه حل معضلات مربوط به‌حق و حقوق زنان رادارند باکمی بصیرت متوجه خواهند شد که در اطراف آن‌ها موضوعات اساسی تری است که اگر به حل آن‌ها بپردازند قطعاً مطالبات دیگر زنان هم برآورده خواهد شد.

دغدغه مندان عرصه ورزش هم اگر کمی دقت نظر داشتند متوجه می شدند که مطالبه اصلی زنان موضوع حضور زنان در ورزشگاه نیست بلکه مطالبه اصلی آن‌ها امکانات برابر با مردان در حوزه ورزش است و نباید سعی کنیم با برعکس جلوه دادن مطالبات و پرداختن به حاشیه‌ها متن را از دستور کار خارج کرده و از خود سلب مسئولیت کنیم.

چراکه نتایج این سلب مسئولیت‌ها همان خواهد شد که در موضوع شطرنج زنان صورت گرفت و ایران به دلیل عدم پرداخت بدهی خود بابت برگزاری مسابقات شطرنج قهرمانی زنان جهان از عضویت فیده حذف شد.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری