Skip to Content

فعال بافقی عرصه «اقتصاد مقاومتی» خواستار شد:


محمد مهدی صدری پور گفت: تنها خواسته خرماداران از مسئولین جهت احداث کارخانه فرآوری خرما ، واگذاری زمین مناسب است.

به گزارش یزد رسا به نقل از بافق خبر؛ نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی با حضور امام جمعه،فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق و جمعی از مسئولین و فعالان این عرصه در محل سالن اداره ارشاد شهرستان بافق برگزار شد.
محمد مهدی صدری پور، 
فعال بافقی عرصه اقتصاد مقاومتی گفت: به منظور ساماندهی خرمای شهرستان و جلوگیری از اسراف و اتلاف انرژی کشاورزان زحمتکش و همچنین درآمدزایی و انگیزه بیشتر کشاورزان در زمینه کاشت و برداشت خرما ، از مسئولین شهرستان تقاضا داریم به موانع سر راه این طرح ، که مهم ترین آن واگذاری زمین مناسب جهت احداث کارخانه بسته بندی و فرآوری خرما می باشد رسیدگی کنند.

این فعال عرصه اقتصاد مقاومتی در ادامه گفت: شهرستان بافق در حال حاضرمیزان زیرکشتخرما   در این شهرستان ، ۲هزارهکتار است ، که حدود یک هزار و ۴۰۰هکتارآن درخت خرمای بومی و۶۰۰هکتار نیز درخت خرمای اصلاح شده که عمده آن از نوع کبکاب می باشد.

صدری پور ادامه داد: بالغ برسه هزار و ۵۰۰ تن خرما  بدون احتساب خرمای بومی از درختان اصلاح شده برداشت می شود که حدود یک هزار و ۱۰۰ تن خرمای آن درجه یک و دو هزار و ۴۰۰تن نیز خرمای درجه۲و۳می باشد.

محمد مهدی صدری پور اظهار داشت: با توجه به ظرفیت بالقوه شهرستان بافق در زمینه خرما و همچنین مصوبه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان ، مبنی برنام نهادن کارگروه خاص خرما برای شهرستان بافق،  این کارگروه در اوایل فصل تابستان ، باحضور فعالان و متخصصین مربوطه تشکیل و طی جلسات متعدّدی که تشکیل و در پایان  تصمیمات زیر گرفته شد:

* بازدید جمعی از خرمادارن ومتخصصین این رشته از کارگاه های بسته بندی و فرآوری در برازجان و بوشهر
* تاسیس شرکت تعاونی «شهرجام کویر» برای بسیجیان و فعالان این عرصه
* اخذ مجوزهای لازم درزمینه بسته بندی وفرآوری از اداره صنعت،معدن وتجارت
* ساخت دستگاه شستشوی خرما به دست متخصصین بومی شهرستان و نهایتا در راستای راه اندازی کارخانه بسته بندی و فرآوری خرما که فاز اول آن بسته بندی خرمای درجه یک شهرستان می باشد طرح توجیهی آن فراهم شد.


 انتهای پیام/ع.ع

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری