مسئولان به معلولان دلگرمی دهند/ عدم مناسب‌سازی معابر؛ عمده‌ترین مشکل معلولان - نمایش محتوا - یزد بانو
Skip to Content

ورزشکار معلول یزدی؛


بانوی معلول موفق یزدی گفت: فراهم‌سازی امکانات برای حضور معلولان در همه عرصه‌ها ازجمله ورزش مهم‌ترین مطالبه معلولان در کشور ما است.

به گزارش یزدبانو؛ هرروز در گوشه و کنار دنیا موفقیت افراد مختلف را می‌بینیم و در این میان موفقیت افرادی که معلول هستند اما موانع موجود سر راهشان را کنار زده و به اهدافشان دست‌یافته‌اند می‌تواند الگویی برای افراد باشد.

«معصومه مشتاق» یکی از بانوان معلول موفق یزدی است. وی متولد ۱۳۶۹ متأهل و دارای 2 فرزند است و 6 سال پیش براثر سانحه تصادف دچار ضایعه نخاعی شد؛ اما معلولیت سد راه وی نشد و توانست در مسابقات کشوری بسکتبال با ویلچر در تهران مقام سوم را کسب کند. این بانوی موفق دید مثبتی به زندگی داشته و آن را با همه سختی‌هایش عالی می‌بیند.

وی در گفتگو با خبرنگار یزد بانو با بیان اینکه در حال حاضر درزمینهٔ بسکتبال فعالیت می‌کند، اذعان کرد: مدت یک سال است که در رشته بسکتبال فعالیت می‌کند و قصد دارد در ادامه به این رشته بپردازد.

مشتاق در پاسخ به این سؤال که چه انگیزه‌ای باعث شد شما به سمت رشته بسکتبال بروید، خاطرنشان کرد: وقتی به کلاس‌های کاردرمانی فیزیوتراپی می‌رفتم دوستانی در آنجا بودند که مرا به ورزش تشویق می‌کردند؛ از طرفی همسرم بنده را ترغیب کردند و با توجه به علاقه‌ای که به ورزش داشتم به دنبال این فعالیت رفتم.

وی همسرش را در وهله اول و سپس خانواده‌هایشان را همراه و یاوران همیشگی‌اش قلمداد کرد و افزود: طی این چند سال همسرم و خانواده‌هایمان هیچ‌گاه من را تنها نگذاشتند و حمایتم کرده اند از همه آن‌ها ممنونم.

این بانوی یزدی با اشاره به اینکه در مواقع خستگی ناامید نمی‌شود، اذعان کرد: همیشه توکلم به خدا بوده و خداوند هم هیچ‌وقت من را تنها نگذاشته است.

مشتاق ادامه فعالیت در ورزش بسکتبال و افتخارآفرینی را از برنامه‌های آینده خود عنوان کرد و ادامه داد: پیشرفت در کارهایم؛ خوشحالی و سربلندی خانواده‌ام بزرگ‌ترین آرزوی من است.

وی فراهم‌سازی امکانات برای حضور معلولان در همه عرصه‌ها ازجمله ورزش را از مهم‌ترین مطالبات یک فرد دارای معلولیت در کشور عنوان کرد و گفت: مشکلات بر سر راه معلولان زیاد است اما عدم مناسب‌سازی معابر برای آن‌ها عمده‌ترین مشکل شهروندان معلول کشورها است.

این بانوی بسکتبالیست خاطرنشان کرد: از مسئولان می‌خواهم به مشکلات معلولان بیشتر رسیدگی کنند؛ مثلاً برای معلولانی که درزمینهٔ بسکتبال فعالیت می‌کنند با سختی‌هایی ازجمله نداشتن ویلچر و توپ مناسب روبرو هستند و آن‌ها باوجود تمام مشکلات با جدیت و روحیه بالا به کار خود ادامه می‌دهند؛ می‌طلبد مسئولان به آن‌ها دلگرمی ببخشند.

انتهای پیام/ش
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری