Skip to Content

دبیر مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی:


مسئولانی که نگران امنیت زنان هستند برای ترویج عفاف و حجاب چه کرده‌اند؟ دبیر مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی با بیان اینکه قدم اول و مهم در تأمین امنیت زنان در جامعه ترویج عفاف و حجاب است، گفت: مسئولانی که نگران امنیت زنان هستند برای ترویج عفاف و حجاب چه کرده‌اند؟

یزدبانو؛ زهرا سجادی در گفت‌و گو با  فارس با اشاره به لایحه تأمین امنیت زنان گفت: چیزی که هم اکنون مسئولان حوزه زنان به عنوان لایحه تأمین امنیت زنان بر آن تأکید دارند با آنچه که در دولت گذشته و در ستاد ملی زن و خانواده به آن پرداخته شده بود و در ماده 230 نیز بر آن تأکید شده است متفاوت است.

وی ادامه داد: آنچه که امروز معاونت زنان ریاست جمهوری به آن می‌پردازد تنها به تأمین امنیت زنان اشاره دارد آن هم بر مبنای 12 محور نگران کننده‌ای که سازمان ملل برای آنها تعیین کرده است در حالی‌که آن محورها مورد قبول ما نیست، به اعتقاد ما خشونت تنها شامل زنان نمی‌شود و حتی کودکان و مردان هم ممکن است مورد خشونت قرار گیرند و بر اسا اسلام تمام این موارد نهی شده است و باید مسئولان برای آن چاره اندیشی کنند.

دبیر مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی تصریح کرد: بحثی که هم اکنون مطرح شده است مغایر با دستور اسلام است چرا که امنیت باید برای تمام اعضای جامعه باشد آن هم نه بر مبنای محورهایی که مجامع بین المللی آنها را تعریف کرده‌اند، مسئولانی که نگران امنیت زنان در جامعه هستند بهتر است پاسخ دهند که تا کنون برای عفاف و حجاب که می‌تواند منجر به افزایش امنیت در جامعه شود چه کارهایی انجام داده‌اند؟

سجادی اظهار داشت: امنیت اجتماعی افراد در جامعه می‌تواند شامل امنیت روحی افراد نیز باشد که هم اکنون این امنیت با بحث‌هایی مانند حقوق‌های نجومی و سوءبرداشت‌های مالی تحت تأثیر قرار گرفته است و ای‌کاش مسئولان برای آنها پاسخی داشته باشند.اگر عفاف و حجاب در جامعه ترویج شود و سوء برداشت‌های مالی وحقوق‌های نجومی نیز اصلاح شود امنیت روانی و اجتماعی اعضای جامعه تأمین می‌شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری