Skip to Content

فعال مذهبی در آمریکا؛

مسلمانان غرب در آرزوی معرفی اسلام توصیف‌شده توسط رهبر انقلاب هستند


به‌اعتقاد یک فعال مذهبی در آمریکا رهبر انقلاب تصویری از اسلام را ارائه کرده که تمام جوانان مسلمان قصد معرفی آن به دوستان غیرمسلمان خود را دارند.

 به گزارش یزدبانو به نقل ازتسنیم، «خدیجه زیدی»، برنامه‌ریزامورجوانان درمسجدی در ویرجینیا درمصاحبه با خبرنگار تسنیم درآمریکا درباره نامه اخیررهبرانقلاب به جوانان غربی با خوشحالی و غرواعلام کرد که این نامه دقیقاً تصویری ازاسلام را ارائه کرده که وی مد نظر داشته است.

به‌اعتقاد وی درهمان ابتدای نامه تحلیل آیت‌الله خامنه‌ای درباره مسائل اخیر فرانسه ذهنیت درخصوص عدم اطلاع رهبران مذهبی از وقایع دنیای حاضر را سریعاً از ذهن دور می‌کند.

زیدی در ادامه گفت که این نامه توسط شخصیتی نوشته شده که دغدغه گفتگو با جوانان به‌زبان آنها را دارد.

از نظر خانم زیدی آیت‌الله خامنه‌ای به‌اندازه‌ای ساده و مؤثر اقدام به نگارش این نامه کرده است که نادیده گرفتن آن برای دیگران بسیار سخت است.

خدیجه زیدی درباره این نامه ادامه داد: آیت‌الله خامنه‌ای به سنت‌های تاریخی به‌عنوان میراثی برای جوانان غربی اشاره کرد؛ کشورهایی که ما در آنها زندگی می‌کنیم با تاریخ بردگی، استعمار و سرکوب مردم رنگین‌پوست شکل گرفته است وی این مسائل را به‌ زبانی شیوا، قلبی آرام و به‌ زیبایی بیان کرده است  و این مسائل را خوانندگان نامه به‌ خوبی درک می‌کنند.

به‌ گفته وی رهبر انقلاب تصویری از اسلام را ارائه کرده که تمام جوانان مسلمان قصد معرفی آن به دوستان غیرمسلمان خود را دارند به‌  گفته وی تواضع آیت‌الله خامنه‌ای و درک وی از وقایع اخیر تصویری است که یک مسلمان به‌دنبال به تصویر کشیدن از مذهب خود است.

وی درادامه بر تفاوت اسلام معرفی شده ازسوی آیت‌الله خامنه‌ای و اسلام عرضه شده توسط داعش تأکید کرد و گفت: نامه آیت‌الله خامنه‌ای بیانگر تفاوت اسلام واقعی و گروه‌هایی است که به‌ دنبال ایجاد ناآرامی و وحشت در دنیا هستند.

نامه روشنگرانه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی برای خنثی کردن پروژه توسعه اسلام ستیزی و اسلام هراسی در غرب، نگارش یافته منتشر شد.

ماجرا هم از این قراربود که پس از حوادث اخیر تروریستی در فرانسه که حول محورتوهین یک نشریه هتاک به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) اتفاق افتاد و موج جدید اسلام ستیزی و اسلام هراسی در غرب، آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب، چهارشنبه اول بهمن پیام روشنگرانه‌ای را خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی صادر کردند.

دراین پیام به فرازهایی از تاریخ رقم‌ خورده توسط دولت‌های غربی ازجمله «برده داری در اروپا و آمریکا»، «ستم بر رنگین‌پوستان و غیرمسیحیان» و «خونریزی‌هایی که به نام مذهب بین کاتولیک و پروتستان و یا به اسم ملیت و قومیت در جنگ‎های اوّل و دوم جهانی صورت گرفت» اشاره شده  که  امروزه محققین و مورخین غربی از آنها، عمیقاً ابراز سرافکندگی می‌‎کنند.

رهبر انقلاب با اشاره به اینکه این بیداری‌ها در وجدان عمومی غرب همیشه با تأخیری چند ده ساله و گاهی چند صد ساله صورت می‌گیرد از جوانان اروپا  و آمریکای شمالی خواسته‌اند، از طریق مراجعه مستقیم به قرآن و تعالیم پیامبر اسلام (صلّی الله علیه و آله و سلّم) با این دین بزرگ و تمدن‌ساز آشنا شوند و نگذارند چهره‌ پردازی‌های موهن و سخیف، بین آنها و واقعیت، سد عاطفی و احساسی ایجاد و امکان داوری بیطرفانه را سلب کنند.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری