Skip to Content

نایب رئیس هیئت هندبال استان یزد:


نایب رئیس هیئت هندبال استان یزد از برگزاری نخستین دوره مسابقات هندبال دختران المپیاد استعدادیابی کشور به‌میزبانی یزد خبر داد.

به گزارش یزدبانو، ریحانه شکوهی اظهار داشت: 31 تیم از 31 استان کشور در مسابقات استعدادیابی هندبال کشور در استان یزد با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی با بیان اینکه این تیم‌ها از عصر سه‌شنبه وارد یزد شدند و از امروز صبح مسابقات در حال برگزاری است گفت: مهمترین هدفی که از برگزاری این مسابقات وجود دارد، شناسایی استعدادهای برتر در حوزه هندبال بانوان است.

نایب رئیس هیئت هندبال استان یزد تصریح کرد: برنامه‌ریزی مسابقات به گونه‌ای است که با توجه به تعداد بالای مسابقاتی که برگزار می‌شود، سه سالن در نظر گرفته شده و رقابت‌ها در این میادین برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه از امروز تا پنجم شهریور در یزد برگزار می‌شود گفت: سالن شهید صدوقی ورزش و جوانان، سالن مرحوم جواد شرقی دانشکده شهید صدوقی و سالن پوریای ولی دانشگاه امام علی(ع) میزبان این مسابقات هستند.

شکوهی گفت: متولدین 11 دی ماه 1385 به بالا می‌توانند در این دوره از مسابقات شرکت کنند و بانوان استان هم امکان حضور در سالن به عنوان تماشاچی را دارند.

نایب رئیس هیئت هندبال استان یزد تصریح کرد: چهار ناظر و سرپرست از طرف فدراسیون و 9 کوبل داوری داریم که دو مورد آن از داوران جوان و آینده‌دار یزد هستند که در دوره قبل هم حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه 600 ورزشکار و کادر فنی در یزد حضور دارند گفت: سال گذشته تیم منتخب یزد توانست رتبه هفتم کشور را به دست آورد و چهار بازیکن خردسال استان به اردوی تیم ملی دعوت شدند و الان هم منتظر دوره‌های بعدی اردوهای تیم ملی هستند.

شکوهی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر شهرستان‌های استان یزد خیلی خوب در بحث هندبال بانوان فعالیت کرده‌اند و هر شهرستان فعال در این حوزه، 4 تا 5  تیم در این حوزه داریم.

نایب رئیس هیئت هندبال استان یزد ادامه داد: یزد، بافق، زارچ، خاتم، ابرکوه، اشکذر، مهریز، اردکان، میبد در حوزه هندبال بانوان فعال هستند و تیم بهاباد هم در آینده نزدیک به این تیم‌ها اضافه می‌شود.

وی گفت: سال گذشته که تیم‌های یزد به مسابقات کشوری رفتند در تمام رده‌های سنی حضور داشتیم ولی به دلیل اینکه نوپا هستیم حضورمان بیشتر برای کسب تجربه است و حتی امسال پتانسیل کسب عناوین برتر را هم داریم.

شکوهی افزود: اسپانسر دغدغه بسیار خوبی است برای ما و تنها سنگ آهن بافق به عنوان یک بخش خصوصی حامی هندبال در استان هستند و از تیم بافق حمایت می‌کند.

نایب رئیس هیئت هندبال استان یزد افزود: با توجه به پتانسیلی که در مربیان و بازیکنان یزد می‌بینیم توقع داریم که بسترسازی شود و صنایع، کارخانجات و در کل اسپانسرهای بیشتری از این تیم‌ها حمایت کنند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری