Skip to Contentامروزه اقامتگاه دخترانه در نزدیکی دانشگاه‌های بزرگ و یا مرکز شهر که رفت و آمد برای محل کار باشد بیشتر است تا افراد بتوانند بدون دردسر به محل کار یا دانشگاه رفت و آمد کنند.

یزدبانو؛ امروزه اقامتگاه دخترانه در نزدیکی دانشگاه‌های بزرگ و یا مرکز شهر که رفت و آمد برای محل کار باشد بیشتر است تا افراد بتوانند بدون دردسر به محل کار یا دانشگاه رفت و آمد کنند. تهیه مسکن یکی از دغدغه‌های اصلی برای زندگی در یک شهر شلوغ مانند تهران است که امروزه اکثر افراد برای تحصیل و یافتن شغل مناسب به این شهر مهاجرت می‌کنند.

شاید مهمترین نکته قابل توجه در این دسته از اقامتگاه‌های دخترانه که به طور همزمان به پذیرش دانشجویان و غیر دانشجویان می‌پردازند، همین ناهمگونی شرایط زندگی باشد. برخی از خوابگاه‌های دخترانه خصوصی که صرفأ به پذیرش دانشجویان اقدام می‌کنند، این ناهمگونی را در شرایط خود ندارند. اما در اکثر خوابگاه‌های دخترانه این شرایط وجود دارد. تطبیق دادن ساکنین با شرایط خوابگاه‌های ناهمگون دانشجویی و یا خصوصی، می‌تواند موجب حفظ آرامش و لذت بردن از زندگی در اقامتگاه دخترانه شود. آن دسته از متقاضیانی که دنبال خوابگاه دانشجویی یا اقامتگاه دخترانه مجزا هستند و توانایی کنار آمدن با اختلافات سنی و روانی با دیگر هم اتاقی های خود را ندارند، بهتر است در این دسته از خوابگاه ها اقامت نداشته باشند. زیرا علاوه بر اینکه نمی‌توانند از آن محیط لذت ببرند، شرایط را برای دیگر هم اتاقی های خود نیز سخت تر می‌کنند.

  شرایط کاری و تحصیلی برای انتخاب بهترین اقامتگاه دخترانه در تهران

 اکثر افرادی که اقدام به اجاره منزل می‌کنند کسانی هستند که به قصد کار دائم به تهران مهاجرت کرده اند اما برخی افراد برای تحصیل یا پیدا کردن شغل مناسب به تهران سفر کرده اند. به طور طبیعی شرایط تحصیلی در دانشگاه‌ها و همچنین شرایط کاری در شرکت ها، محدودیت هایی را در انتخاب اقامتگاه بانوان مناسب ایجاد می‌کند. یکی از این محدودیت‌ها، تداخل های موجود در بین زمان کاری و ساعات مربوط به ورود و خروج خوابگاه است.

به طور کلی بزرگترین مزیتی که اقامتگاه‌های اجاره ای در مقایسه با خوابگاه های خصوصی دانشجویی دارا هستند، آزادی در زمان های مربوط به رفت و آمد است. اگرچه اکثر خوابگاه های دخترانه خصوصی با ارائه مدارک معتبر مبنی بر طولانی شدن ساعات کاری و کلاس‌ها، محدودیتی را برای رفت و آمد ساکنین تعیین نمی‌کنند، اما برخی از خوابگاه‌ها، پانسیون‌ها و اقامتگاه‌ها قوانین سختگیرانه ای برای ساعات ورود و خروج ساکنین وضع کرده اند.

پانسیون دخترانه

امروزه با افزایش پانسیون دخترانه در سراسر کشور باعث شده بسیاری از مشکلات مسکن برطرف شود. البته باید این نکته را هم در نظر بگیرند که با توجه به مشکلاتی که در پانسیون دخترانه وجود دارد باید با دقت بیشتری اقدام به رزرو پانسیون بکنید. متقاضیان پانسیون دخترانه با کمی جستجو در اینترنت می‌توانند لیست زیادی از خوابگاه دخترانه ، اقامتگاه دخترانه و پانسیون دخترانه را به راحتی پیدا کنند که از لحاظ امنیت و امکانات کافی تایید شده باشد.

قوانینی که باید در  پانسیون دخترانه رعایت کنید چیست؟

 • تمیز و مرتب باشید
 • اگر چیزی یا وسیله ای  مال شما نیست،بدون اجازه گرفتن از آن استفاده نکنید
 • در زمان های خاموشی چراغ های غیر ضروری را در خوابگاه ها روشن نکنید و به حقوقدیگران احترام بگذارید
 • لباس ها و وسیله های شخص خود را در فضاهای عمومی خوابگاه و اتاق نریزید
 • از فضای دیگاران در پانسیون استفاده نکنید.
 • و اگر از فضای مشترک استفاده کردید حداقل آن را تمیز نگهداری کنید
 • هنگامی که در یک پانسیون دخترانه اقامت دارید، با داشتن وسیله های خود در قفسه ها، آنها را امن نگه داری کنید و همچنین از ایجاد مزاحمت برای سایرین جلوگیری کنید
 • بدترین اتفاق در پانسیون دخترانه زمانی است که شما می‌خواهید اشپزی کنید اما  مکانی تمیز و پاک برای اشپزی نداشت باشید. جز ان دسته از افراد نباشید که کل فضای اشپز خانه را گرفته و بعد از تمام شدن کار ظرف‌ها را ناشسته در اشپز خانه به جای می‌گذراد.

قوانین ممنوعیت‌ها در پانسیون دخترانه

قوانین نوشته شده برای زندگی در پانسیون دخترانه باید به طور کامل توسط کلیه ساکنین، چه دانشجو و چه غیر دانشجو رعایت شود. در صورت سرپیچی از این قوانین، مسئولین پانسیون دخترانه می‌توانند با فرد برخورد کنند. زیرا اقامت متقاضیان در خوابگاه ها و اقامتگاه‌های دولتی به منزله قبول کردن تمامی این قوانین است.

1.رعایت پوشش مناسب در پانسیون دخترانه

همانطور که می‌دانید پانسیون محیطی گرم و صمیمی دارد و مانند فضای منزل است اما از قدیم گفتن هرکجا قوانین خاص خود را دارد. زندگی در یک مکان عمومی مانند پانسیون دخترانه، نیازمند رعایت شئونات اخلاقی است. این مسأله تنها محدود به کشوهای اسلامی یا کشوهای جهان سوم نیست. بلکه کشوهای توسعه یافته و غیر مسلمان نیز به رعایت این شئونات اخلاقی پایبند هستند. استفاده از پوشش های نامناسب به عنوان یکی از ممنوعیت ها در پانسیون دخترانه حائز اهمیت است.

2.احترام به دیگر ساکنین پانسیون دخترانه

وجود قوم‌های مختلف در پانسیون دخترانه، امر تازه و جدیدی نیست. به همین دلیل در پانسیون دخترانه به طور طبیعی و تنها با تعامل های موجود، طرز برخورد با دیگران به ساکنین آموزش داده می‌شود. افرادی که برپایی مراسم های مذهبی یا فرهنگی دیگران را تحمل نمی کنند، نباید به فکر اقامت در پانسیون باشند. زیرا تنوع در مذهب و فرهنگ به عنوان یک امر طبیعی در پانسیون‌ها مشاهده می‌شود.

3.پرداخت به موقع اجاره پانسیون دخترانه

قانون دیگری که برای اقامت در پانسیون باید رعایت شود، پرداخت به موقع اجاره پانسیون می‌باشد.  به طوری که حضور یک فرد بدون پرداخت اجاره بها یک ممنوعیت است. دیگر ساکنین نیز با مشاهده حضور چنین افرادی نیاز است به مسئولین پانسیون گزارش دهند. دخترانی که در پانسیون اقامت دارند برای اینکه بتوانند از خدمات بیشتر بهره ببرند باید اجاره را سر موعود پرداخت کنند.

خوابگاه دخترانه

خوابگاه چیست؟ این پرسش می‌تواند یک پرسش عمومی باشد و برای هر فردی که در خوابگاه زندگی می‌کند لازم است، تعریف یک خوابگاه می‌تواند پیچیده و در عین حال کاملا ساده باشد. بخشی از تعریف خوابگاه توسط کتاب و بخشی دیگر توسط تجربه است. آیا یک شیوه زندگی است؟ یا ساده تر یک مسکن ارزان قیمت است؟ زندگی در یک خوابگاه صرفا یک زندگی مشترک است. به جای اینکه در یک اتاق خصوصی با یک حمام خصوصی بمانید، در اتاق خوابگاه دخترانه همه چیز با دیگر هم اتاقی ها به اشتراک گذاشته می‌شود از جمله آشپز خانه، سرویس بهداشتی، حمام و فضاهای مشترکی که در خوابگاه وجود دارند.

خوابگاه دخترانه چه ویژگی‌هایی دارد؟

خوابگاه معمولا به مکان‌هایی گفته می‌شود که بیشتر دانشجویان یا دانش آموزان برای پایان دوره تحصیلی در محل دور از منزل آنجا قرار دارند. ساختار و طراحی خوابگاه به گونه‌ای است که گروهی از افراد در شاخه‌های مختلف در آن اقامت دارند که معولا خوابگاه‌ها نزدیک دانشگاه، کالج‌ها، مدرسه‌های شبانه روزی پادگان‌های نظامی و ... بیشتر هستند که امکانات و شرایط استفاده برای هریک متفاوت است. خوابگاه دانشجویی با مدیریت دانشگاه و برای اسکان دانشجویان کار می‌کند. دانشجویان متقاضی سکونت در خوابگاه، در طول تحصیل به صورت فردی یا گروهی، تمام یا بخشی از دوران تحصیلی خود را در خوابگاه می‌گذرانند خوابگاه‌های دانشجویی برای اقامت دانشجویان در در پردیس دانشگاه یا در بیرون از محیط دانشگاه طراحی و ساخته می‌شوند. اتاق‌های خوابگاه‌های دانشجویی می‌تواند انفرادی یا گروهی باشد.

تفاوت خوابگاه‌های دولتی و خصوصی

 خوابگاه دولتی مستقیم تحت نظر دانشگاه است و نمی‌توان بدون اجازه امکاناتی را به خوابگاه اضافه یا کم کرد. بنا به گفته دانشجویان ساکن در خوابگاه دولتی، زندگی در آنجا سخت است و به دلیل شلوغی و امکانات کم نمی‌توانند آرامش و تمرکز داشته باشند. هزینه این دسته از خوابگاه‌ها در مقایسه با خانه های دانشجویی و خوابگاه های آزاد به مراتب کمتر است. البته خوابگاه‌های ملکی نیز ذیل همین قوانین تعریف می‌شوند؛ چراکه ساختمان‌های خوابگاه‌های ملکی در فضای سایت اصلی دانشگاه‌ها قرار دارند و در حقیقت جزئی از دانشگاه به شمار می‌روند.

خوابگاه‌ خصوصی به دو بخش شخصی و خودگردان تقسیم می‌شوند که با توجه به امکانات و فضایی که در اختیار دانشجویان می‌دهد، هزینه‌های بالغ بر آن خدمات هم دریافت می‌کنند. خوابگاه های خودگردان دانشجویی- کارمندی که فاقد مجوز رسمی برای فعالیت هستند، با وجود تمام ملاک های مثبتی که در حین پذیرش به کار می گیرند، اما بازهم نمی توانند در بازار رقابت، عرض اندام کنند، زیرا هر لحظه احتمال شناسایی و پلمپ شدن از جانب پلیس اماکن وجو دارد و دردسرهای جدیدی را برای ساکنین فراهم می کند.

امنیت و آرامش در پانسیون دخترانه سعادت

یکی از بهترین پانسیون های سطح شهر تهران بزرگ، خوابگاه دخترانه سعادت مکانی تازه تاسیس، دارای 6 واحد با فول امکانات می باشد.

برای آشنایی بیشتر با خوابگاه دخترانه سعادت با ما همراه باشید :

 • متراژ هر واحد 160 مترمکعب بوده و دارای 4 الی 6 اتاق می باشد.
 • اینترنت
 • اینترکام (پیجر)
 • تلویزیون LED
 • سالن غذاخوری
 • سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی
 • سیستم تهویه و خوشبو کننده
 • لباس شویی، جاروبرقی، مایکروفر، گاز و هود، چای ساز، سشوار اتو و میز اتو
 • کمد آینه دار، میز آرایش، فایل و دراور MDF قفل دار، فایل فلزی کفش قفل دار
 • تشک خوش خواب طبی و فنری به همراه پتو و ملحفه نو و یکدست
 • آشپزخانه، سرویس بهداشتی و کلیه امکانات ذکر شده در هر طبقه مجزا می باشد.
 • 32 دوربین مدار بسته در کوچه، درب ورودی، راهروها و پله های خوابگاه برای ایجاد امنیت مسافران قرار گرفته است.
 • لابی پانسیون در طبقه همکف با مبلمان شیک و کتابخانه ای زیبا محیطی آرام و مناسب برای مطالعه تعبیه شده تا اسباب آرامش و رضایت شما عزیزان را فراهم سازد

تماس با ما: تهران ، سعادت آباد ، بالاتر از میدان کاج، خیابان علی اکبر(12)، بعد از تقاطع اول (بین بهزاد و مجد)، پلاک 7، موبایل: 09363371128

 

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری