Skip to Contentطرح ها در فروش لوازم حرف اول را می زنند، این سخن مشتریانی است که وقتی به بازار مراجعه می کنند جذب انواع و اقسام طرح های خارجی می شوند؛ طرح هایی که به راحتی طرح های ایرانی را کنار گذاشته و مزیت رقابتی خود را حفظ کرده است.

به گزارش یزدبانو  به نقل از  نسیم صادق، هرچه بیشتر به ماه مهر نزدیک می شویم، شور و شعف خاصی بین دانش آموزان و خانواده هایشان برای خرید وسایل مورد نیاز تحصیل و البته لوازم التحریر ایجاد می شود و آن ها را روانه بازار خرید می کند.

وقتی به فروشگاه ها و مراکز عرضه لوازم التحریر یا همان نوشت افزار فارسی خودمان سر میزنیم، اولین چیزی که در ویترین مغازه ها چشم مشتریان را به خود جلب می کند تنوع رنگ ها و طرح هایی است که بر روی جلد دفاتر و بسته بندی ها نقش بسته است. از از باب اسفنجی، انگیبرد و طرح‌های کارتون‌های خارجی گرفته تا طرح بازی های معروف امروزی رایج در بین نوجوانان.

طرح ها در فروش لوازم حرف اول را می زنند، این سخن مشتریانی است که وقتی به بازار مراجعه می کنند جذب انواع و اقسام طرح های  خارجی می شوند؛ طرح هایی که به راحتی طرح های ایرانی را کنار گذاشته و مزیت رقابتی خود را حفظ کرده است.

"سارا رجبی" دانش آموز سال سوم دبستان طرح های کارتونی روی جلد را علت انتخاب این وسایل دانست و گفت: در خرید لوازم برای من عکس روی لوازم مدرسه ام خیلی مهم است.

مصطفی دهقانی، پدری که همراه فرزندش برای خرید لوازم التحریر به یکی از فروشگاه های مرکز شهر آمده بود، در پاسخ به این پرسش که برای خرید، بیشتر دنبال چه طرحی هستید؟ گفت: من بیشتر طرح هایی را می پسندم که دارای محتوای درست و عمیقی از فرهنگ و هویت ایران اسلامی باشد ولی به قدری تنوع طرح های خارجی زیاد است که نمی توانم فرزندم را به خرید لوازم ایرانی راضی کنم.

"مریم اسلامی" یکی دیگر از افراد حاضر در فروشگاه ضمن تایید نظر همشهری خود، افزود: طرح های خارجی علاوه بر جذابیت از کیفیت بالایی برخوردارند که این یک مزیت رقابتی برای آنان محسوب می شود.

وی با بیان اینکه هنوز تولید کنندگان ایرانی نتوانسته اند بازار لوازم التحریر کشور خودمان را در دست بگیرند، تصریح کرد: به نظر من باید تنوع طرح ها به قدری زیاد شود که وقتی به فروشگاه می رویم، قفسه ها به جای لوازم خارجی پر از جنس ایرانی باشد.

آنچه در این بین حائز اهمیت است، آن است که برای اعتلای فرهنگ ایرانی اسلامی در بین دانش آموزان به عنوان آینده سازان این کشور باید ابتدا ابزار تحصیل در دست آنان را منقش به طرح و نگار ایرانی اسلامی کرد تا ناخودآگاه این آینده سازان با فکر و اندیشه صحیح نه کاذب و تزریق شده غربی رشد و نمو یابند.

 

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری