Skip to Content

عدم کنترل فشار پری خانم باعث سکته مغزی او شد

مرد وفادار اردکانی که 14سال پرستار همسرش است


وقتی قرار برای مصاحبه گذاشته شد گمان میکردم که با مردی رو برو می شویم که سرتاسر شکایت از خدا و دلش مملو از گله های زمانه باشد.حتی وقتی که جلو درب خانه ای ساده در کنار بیت الرقیه پیاده شدیم همین حس را داشتیم .

به گزارش  یزدبانو به نقل از اردکان گویا، وقتی قرار برای مصاحبه گذاشته شد گمان می کردم که با مردی رو برو می شویم که سرتاسر شکایت از خدا و دلش مملو از گله های زمانه باشد. حتی وقتی که جلو درب خانه ای ساده در کنار بیت الرقیه پیاده شدیم همین حس را داشتیم .

 

 

   وارد خانه که شدیم اهل خانه با استقبال گرمشان ورودمان را خوش آمد گفتند .آنها در خانه ای ساده,تمیز و مملو از عشق زندگی می کردند که همیشه ویلچر خوابیده وسط حال آن قرار دارد ویلچری که پری خانم گزارش ما روی آن دراز کشیده است.
   

مصاحبه را با آقای رنجغانی همسر ایشان آغاز کردیم


    _چگونه این اتفاق برای همسرتان افتاد؟
    آقای رنجقانی از بعد از ظهر پنج شنبه 14 سال پیش گفت که پری خانم با سردردی شدید راهی بیمارستان شده بود. سردردی که 14 سال پیش پری خانم48ساله را با تخت و صندلی چرخ دار عجین کرده بود.


    او از زمانی گفت که پرستاران بیمارستان با یک سهل انگاری و عدم کنترل فشار پری خانم باعث سکته مغزی او شده بودند و گفت یک ماهی پری خانم در کما و در بیمارستان یزد بستری بود و حالا فقط چشمش حرکت می کند و همه زندگی او فقط چشمش است به گونه ای که من با چشمانش با او ارتباط برقرار می کنم و با او حرف میزنم و متوجه می شوم چه می خواد و....

 
    

_شغلتان چیست؟
    بازنشسته ی مخابرات هستم و با حقوق بازنشستگی زندگی خود و همسر معلولم را می گذران م
   

_آیا این حقوق کفاف زندگی شما و پری خانم را میدهد؟
    بله الحمد الله وضع زندگی خوبی دارم

-آیا تا به حال از مسئول یا نهادی کمک خواسته اید؟
    خدا رو شکر از زندگی راضی هستم و تا به حال دستم جلوی کسی دراز نبوده و هیچ درخواستی از مسئولین ندارم من همیشه شاکر خدا بوده ام و تکیه ام به خودم بوده است و توقع از کسی داشتن گوهر خود خریدن است.

 


   

_آیا تا به حال مراقبت از پری خانم شما را خسته کرده است؟
    من برای رضای خدا کارمیکنم و خدا ناظر بر اعمال هرکس است و این مریضی یک امتحان الهی است که امیدوارم سرفراز بیرون بیایم و همه افتخارم این است که می توانم به او خدمت کنم. من14سال است که پرستار او هستم روزی 2 ساعت او را ماساژ میدهم و هفته ای چند بار او به حمام می برم .با همین وضعیت او را 3 بار کربلا برده ام و حالا منتظر اعلام فیش مکه مان هستم. درست است که زندگی با این افراد سخت است ولی برای من راحت است و می توانم همه چیز را کنترل کنم. خدا آنچنان مهرش را در دلم انداخته است که هیچ گاه بدون او جایی نمیروم و خدا شاهد است که پری خانم است که دست مرا گرفته است نه من دست اورا و من همیشه از خدا میخواهم که اگر شده حتی یک روز از او زودتر بمیرم که شاهد مرگ او نباشم.

 


   

- برای کسانی که در شرایط شما هستند حرفی ندارید؟
    اگر کسی برای خدا کار کند خستگی برای او معنایی ندارد .اگر نگاه این افراد نگاه رضایت مندی خدا باشد خسته نمی شوند و زجری نخواهند کشید مانند من که از مراقبت همسرم لذت می برم.
    بعد از پایان مصاحبه ما که گمان میکردیم درخانه ای نا امید وارد م یشویم آنچنان محو این عشق و علاقه شده بودیم که زبانمان برای پرسیدن سوالات قاصر ماند و پس از تشکر بسیار از خانه خارج شدیم و این مصاحبه یاداور این شعر برایمان بود:
    یکی درد و یکی درمان پسندد
    یکی وصل و یکی هجران پسندد
    من از درمان و درد و وصل و هجران
    پسندم آنچه را جانان پسندد

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری