Skip to Content

گزارش مشروح/ نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد

مردم یزد مراسمی زیبنده شهدای گمنام برگزار کردند/9 دی یادآورابراز عشق مردم به ولایت


آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه های این هفته نماز جمعه یزد از حضور بی نظیر مردم در تشییع شهدای گمنام قدردانی کرد و گفت : مردم یزد به حق مراسمی زیبنده شهدا برای آنها برگزار کردند.

 

به گزارش خبرنگار یزدبانو، نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر یزد که در مسجد ملااسماعیل محل دائمی برپایی نماز جمعه برگزار شد ضمن قدردانی از مردم دارالعباده یزد برای برپایی مراسم‌ عزاداری در ایام محرم و صفر اظهار داشت: مردم یزد محرم و صفر امسال را نیز بسیار خوب سپری کردند و مراسم‌ آنها پررونق و همراه با محبت و اخلاص به امام حسین (ع) و اهل بیت (ع) بود.

آیت الله ناصری با اشاره به میزبانی مردم یزد از هشت شهید گمنام دوران دفاع مقدس عنوان کرد : مردم حضوری بی نظیر در مراسم تشییع و خاکسپاری این شهدا داشتند و نشان دادند که وجود شهدا همواره برای ملت ما برکت است.

وی، از حضور پرشکوه مردم در مراسم تشییع و خاکسپاری شهدای گمنام تقدیر کرد و اظهار داشت: مردم یزد به حق مراسمی زیبنده شهدا برای آنها برگزار کردند.

امام جمعه یزد، با حماسه خواندن راهپیمایی و حضور گسترده مردم در۹ دی سال ۸۸ عنوان کرد: مردم در این حماسه عشق و اخلاص خود نسبت به مقام ولایت را به نمایش گذاشتند.

ناصری بیان کرد: مردم ولایتمداری خود را در حماسه ۹ دی برای جهانیان به تصویر کشیدند و به دنیا ثابت کردند که مردم ایران عاشق خوبیها، مقدسات، ولایت و اسلام است.

وی با اشاره به فرمایشی از حضرت علی (ع) که می‌فرماید؛ فتنه زمانی که می‌آید از دور شناخته نمی‌شود و وقتی که رد می‌شود،‌ می‌فهمیم فتنه بوده است، عنوان کرد: امام علی (ع) نیز به مردم تأکید داشته‌اند که ای مردم امام خود را در فتنه‌ها تنها نگذارید و من در تاریکی ها چراغی برای شما هستم.

 امام جمعه یزد عنوان کرد : خوب است که واقفان بخشی از مال خود را وقف و صرف حوزه‌های علمیه کنند تا دیگر برای اداره حوزه‌ها نیازی به کمک دولت نباشد ضمن اینکه باقیات‌الصالحاتی برای صاحب وقف باقی‌ می‌ماند.

آیت الله ناصری  اظهار امیدواری کرد: سنت حسنه وقف به عنوان یک عمل پسندیده که حتی در سایر ادیان نیز وجود دارد، دوباره مانند گذشته در کشور احیا شود.

شرح خطبه اول

 امام جمعه یزد درخطبه های اول نمازجمعه استان  با اشاره به ویژگی‌های شیعیان با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) عنوان کرد: در روایتی از امام صادق (ع) آمده است که شیعیان عفت بطن دارند یعنی مراقب هستند که حرام نخورند و نیاشامند و معاملاتشان نیزدرست باشد.

آیت الله ناصری اظهارداشت: شیعه واقعی، نسبت به ارتباط با نامحرم و مسائل دنیوی محافظت و مراقبت کافی را دارد و از اسراف و تبذیر به دور است و پیشه او پاکدامنی است و در راه جهاد و کوشش و دفاع از دین خود هیچگاه از پا نمی‌نشیند و بی‌تفاوت نیست.

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال بیش از ۳۰۰ بار در قرآن کریم انسانها را به تفکر، تعقل، تذکر و تدبر راهنمایی کرده است، اظهار داشت: این امر نشان می دهد که تفکر و تعقل در جامعه ما باید یک اصل باشد.

وی ادامه داد: خداوند هیچوقت نگفته کورکورانه از کسی و چیزی تقلید کنید و اولین اصل برای انسان را تفکر در عالم و نظم عالم دانسته بنابراین باید در مسائل زندگی نیز به تفکر و تعقل توجه شود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری