Skip to Content

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد؛


مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد گفت: با توجه به مصرف فزاینده برق در تابستان درصورتی‌که مشترکان 10 درصد در مصرف صرفه‌جویی کنند قطعاً تابستان امسال را بدون خاموشی سپری می‌کنیم.

به گزارش یزدبانو به نقل از یزد رسا، محمدحسن صباغ زادگان در نشستی با اصحاب رسانه یزد با بیان این‌که اقدامات اساسی و زیربنایی انجام‌شده طی 6 سال گذشته در راستای توسعه صنعت برق استان انجام‌شده است؛ اظهار داشت: با توجه به مصرف فزاینده برق در تابستان درصورتی‌که مشترکان 10 درصد در مصرف صرفه‌جویی کنند قطعاً تابستان امسال را بدون خاموشی سپری می‌کنیم.

صباغ زادگان با اشاره به وضعیت شرکت برق منطقه‌ای یزد در زمینه‌ی قدرت نامی نیروگاه‌ها، تولید ناخالص انرژی و مصرف انرژی در کشور، میزان تولید استان را در دوماهه اول سال جاري، 1440 میلیون کیلووات ساعت عنوان كرد كه 44 درصد  رشد داشته است و میزان مصرف استان در دوماه اول سال جاری به 1247 میلیون کیلووات ساعت رسيده است.

توسعه و بهره‌برداري بهينه از تأسیسات شبكه برق برای تأمین برق پایدار

وی تأمین برق مطمئن و پايدار براي مشتريان از طريق توسعه و بهره‌برداري بهينه از تأسیسات شبكه برق را در راستاي رضايتمندي ذينفعان برشمرد.

این مقام مسئول در صنعت برق استان در ادامه، تولید ناخالص انرژی استان در سال ۹۳ را، ۸۸00 میلیون کیلووات ساعت و مصرف انرژی را ۶۸۵۶ میلیون کیلووات ساعت دانست كه به ترتيب رشد 43 و 10 درصدی داشته‌اند.

وی وضعیت موجود صنعت برق استان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با این‌وجود نمی‌توانیم نسبت به تأمین شبکه برق سراسری بی‌تفاوت باشیم به همین دلیل تابستان امسال که زمان اوج مصرف برق است، لازم است صرفه‌جویی و مدیریت مصرف از طرف مشترکان انجام شود.

رشد سه ونیم درصدی مصرف تعرفه صنعتی استان

وی افزود: میزان مصرف تعرفه صنعتی استان در سال ۹۳ نسبت به مصرف کل ۷۱ درصد بوده است که نسبت به سال گذشته، 3/5 درصد رشد داشته است. 

صباغ زادگان با تشریح وضعیت شبکه انتقال و فوق توزیع در سال 92 و 93، طول خطوط انتقال را 1972 و فوق توزیع را 1679 کیلومتر مدار دانست.

کاهش پیک‌بار 93 از مقدار پیش‌بینی‌شده/مشارکت صنایع بزرگ در طرح ذخیره عملیاتی و تعطیلات و تعمیرات

در ادامه این نشست معاون برنامه‌ریزی شرکت برق منطقه‌ای یزد، گفت: با توجه به اینکه پیک‌بار مصرف 1317 مگاوات پیش‌بینی‌شده بود، به 1138 مگاوات در شب و 1180 مگاوات در روز رسیدیم که توانستیم در ماه‌های تیر و مرداد که بیشترین سرمایش در مدار شبکه برق است، پیک‌بار را کنترل کنیم.

وی با تشریح برنامه‌های مدیریت مصرف این شرکت برای گذر از پیک تابستان 94 افزود: برنامه اجرای تعطیلات و تعمیرات برای برخی صنایع و همچنین هماهنگی برای مبادله توافقنامه طرح ذخیره عملیاتی با 4 صنعت بزرگ استان با تعهد 165 مگاوات در مواقع پیک انجام‌شده است.

پیک‌بار مصرف 1196 مگاواتی در شب

اسدی پیک‌بار مصرف برق امسال را به‌واسطه‌ی افزوده شدن بارهای جدید 1403 مگاوات پیش‌بینی کرد و گفت: تا امروز عملاً پیک‌بار روز 1150 مگاوات و پیک‌بار شب 1196 مگاوات بوده است که به پیک‌بار سال گذشته که 21 مردادماه بوده نزدیک می‌شویم.

سید ابوالحسن حیدریه زاده مدیر دفتر حقوقی شرکت برق منطقه‌ای یزد اظهار داشت: حریم خطوط از فاز کناری از هر طرف برای خط ۶۳ کیلوولت از ۲۰ متر به ۸ متر، خطوط ۱۳۲ کیلوولت به ۹ متر، خطوط ۲۳۰ کیلوولت به 11/9 و خطوط ۴۰۰ کیلوولت از ۵۰ متر به ۱۴ متر کاهش‌یافته است.

آمادگی کارشناسان حقوقی برق منطقه‌ای یزد برای کمک به آزادسازی اراضی

وی با درخواست این که رسانه ها در امر اطلاع‌رسانی یاری گر باشند، گفت: مالکان با مراجعه به دفتر حقوقی شرکت برق منطقه‌ای یزد می‌توانند به همراه کارشناسان حقوقی این شرکت نسبت به آزادسازی اراضی خود با رعایت مقررات و حریم‌های جدید تحت نظارت فنی شرکت برق منطقه‌ای یزد اقدام کنند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری