Skip to Contentعکسی که این روزها در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی دست به دست می شود، از مرد میانسالی است که لباس ساده ای بر تن و عکسی از آقای روحانی در دست و نگاهی مظلومانه به سخنران یکی از اجتماعات انتخاباتی دارد. مردی که در این عکس کلاهش را محکم در دستانش گرفته، به خوبی نشان دهنده نهایت امید اقشار محروم به دولت دوازدهم است.

به گزارش یزدبانو؛ فرشته میرزا - «آقای روحانی! این چهره، این عکس، این تصویر را در اتاق دفتر کارت در دفتر ریاست جمهوری قاب بگیر و ۴ سال آینده، پیش از هر تصمیمی که خواستی بگیری به آن نگاه کن؛ ملت آمد، حالا نوبت توست.» این پیامی است که این روزها بین کاربران فضای مجازی به سرعت تبادل می شود و نگاه و امید بخشی از جامعه را به رئیس جمهور منتخب نشان می دهد.

انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم هم جمعه به سرانجام رسید و علیرغم آمارها و نظرسنجی های مراکز مهم کشور بازهم روحانی در مسند قدرت ماند. تخریب های گسترده حریف، مهندسی انتخابات و عملیات روانی که دولت پیش از انتخابات و برای کسب رای به روی مردم انجام می داد و همچنین تخلفات متعددی که در برخی مراکز رای گیری صورت گرفت و گزارش آن از سوی ستاد سید ابراهیم رئیسی به شورای نگهبان ارسال شد، به ایرانیان ثابت کرد که آقای روحانی به هر ریسمانی چنگ زد تا از اریکه قدرت پیاده نشود.

به هرحال برگ برنده را مردم ایران بردند که با مشارکت بالای خود در انتخابات، همبستگی با کشور و مردم سالاری دینی را بار دیگر نشان داده و پیروز واقعی میدان شدند. زیباتر از همه نجابت حریف انتخاباتی رئیس جمهور و ۱۷ میلیون هوادارانش بود که با وجود امید زیاد برای تغییر وضع موجود، وقتی متوجه نتیجه آرا انتخاباتی شدند، در نهایت خشوع سر تسلیم فرود آوردند و نه تنش سیاسی راه انداختن و نه سطل زباله ای آتش زدند. درصورتیکه هشت سال قبل، طرفداران یکی از کاندیداهای انتخاباتی که رویکرد فکری آن جریان هم با دولت فعلی یکسان بود، به خاطر برنده نشدن ۱۳ میلیون رای خود، هشت ماه کشور را به آشوب کشاندند و آب به آسیاب دشمن ریختند.

علی ایحال دولت دوزادهم به زودی شروع به کار خواهد کرد و باید بداند که مردمی که به او رأی دادند و آن‌ها که به او رأی ندادند، چشم‌انتظار تحقق وعده‌ها و شعارهایش هستند. علاوه بر این، اکنون نگاه ها به سمت رئیس جمهور تیزبینانه تر شده است؛ منتقدان و مخالفان دولت در دوران انتخابات نقاط منفی و منفذهای دولت یازدهم را به طور شفافی در جامعه مطرح کردند و این اشکالات اکنون به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است. آقای روحانی باید بداند که اگر نتواند وعده هایی را که داده است عملی کند، امید ۲۴ میلیون ایرانی را که با وجود ضعف های دولتش به او رای داده اند را نا امید کرده است.

عکسی که این روزها در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی دست به دست می شود، از مرد میانسالی است که لباس ساده ای بر تن و عکسی از آقای روحانی در دست و نگاهی مظلومانه به سخنران یکی از اجتماعات انتخاباتی دارد. مردی که در این عکس کلاهش را محکم در دستانش گرفته، به خوبی نشان دهنده نهایت امید اقشار محروم به دولت دوازدهم است، مردی با چهره آفتاب سوخته که بیم و امید در چشمانش موج می زند؛ این فقط عکس یک شخص نیست، این یک جریان چشم دوخته به دولت روحانی است که تمام امیدش را به وعده های اقتصادی رئیس جمهور منتخب دوخته است.

پس آقای روحانی! حال که توانستید فرصتی مجدد از مردم بگیرید و گوی رقابت را با قدرت رئیس جمهور بودنتان از دیگر رقبا بربایید، تلاش کنید تا به همه وعده هایی که به این مردم زخم خورده از تحریم ها، داده اید عمل کنید؛ ۱-تحقق عدالت درآمدی و زدودن چهره فقر از کشور۲- طرح توانمندسازی روستاییان 3- طرح کارورزی 4- طرح اصلاح ساختار سهام عدالت 5- اعمال حمایت مالیاتی از کارمندان دولت و بخش خصوصی، این پنج هدف در برنامه های حمایتی رئیس جمهور در بیانیه ی انتخاباتی اش است. مسائلی چون اصلاح نظام بانکی، تولید و اشتغال، کاهش تورم و چند مورد دیگر هم از برنامه های توسعه ای ایشان است که مردم انتظار دارند این وعده ها به طور تمام و کمال مورد توجه قرار بگیرند.

شور انتخاباتی و تلاش کاندیداها باعث شد تا موج مطالبه گری در مردم به پا خیزد و بیش از پیش بر عملکرد دولت نظارت کنند. نزدیک به ۱۷میلیون نفری که موافق دولت نبودند دیگر فقط از رئیس جمهور مطالبه ندارند، بلکه از همه ی 24 میلیون نفری که به وی رای دادند، درخواست می کنند تا در هر فرصتی وعده های رئیس جمهور را به وی یادآور شوند تا بازهم به بهانه کم کاری دول گذشته و یا مذاکرات، تمام برنامه های مصوب نظام را معطل نگذارند، انشالله.

انتهای پیام/ ت
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری