Skip to Contentماه هاي اول بارداري فصلي هيجان انگيز و گاه توام با نگراني هاي گوناگون است. سه ماه اول بارداري زماني است که بايد احتياط زيادي به خرج دهيد زيرا اغلب سقط جنين ها در اين سه ماه رخ مي دهد.

به گزارش یزد بانو، بسياري از زنان در آرزوي مادر شدن زندگي را سپري مي کنند. انواع اقدامات را انجام مي دهند تا به هدف خود برسند. اما هنگامي که باردار مي شوند، براي رتق و فتق امور خانه گاهي کارهاي نادرستي انجام مي دهند که سلامت خودشان و جنين را در معرض خطر قرار مي دهد.
با هر کدام از خانم ها که صحبت مي کنند از کار خانه و تميز کردن خانه مي نالند. هر چند که همه بايد در تميز کردن و تميز نگه داشتن خانه بايد کمک و همکاري کنند تا خانم خانه خسته نشود به خصوص خانم هاي باردار، در اين جا چند نکته خانه داري براي خانم هاي باردار را مطرح مي کنيم.
دوران بارداري براي يک خانم شرايط ويژه اي به حساب مي آيد و خانم ها بايد در اين دوران بيشتر از هميشه مراقب خودشان باشند. خانم باردار براي خانه داري در اين دوران بايد به نکته هايي توجه کند تا هم خودشان آسيب نبيند و هم کارهاي خانه روي هم انباشته نشود و سررشته کارها از دست بانوي خانه خارج نشود.
به عبارت ديگر ماه هاي اول بارداري فصلي هيجان انگيز و گاه توام با نگراني هاي گوناگون است. سه ماه اول بارداري زماني است که بايد احتياط زيادي به خرج دهيد زيرا اغلب سقط جنين ها در اين سه ماه رخ مي دهد.اگر شما هم در اين دوران شيرين به سر مي بريد براي ياد گرفتن اين مهارت ها با ما همراه باشيد.
لطفا بنشينيد
در اين ايام منظم تر از قبل شويد و کارهاي تان را به قسمت هاي کوچک تر خرد کنيد و در تعداد دفعات بيشتر و با زمان کمتر انجام دهيد تا هم به خانه داري تان برسيد و هم به درس ها و پروژه هاي تان
اگر در دوران بارداري به سر مي بريد بدانيد که ايستادن زياد به شما آسيب مي زند و کمردردهاي زيادي را براي تان به دنبال خواهد داشت. سعي کنيد تا آنجا که ممکن است کارهاي تان را به صورت نشسته انجام دهيد.
مسئوليت پذير کردن فرزند اول
اگر براي بار دوم قرار است موهبت مادرشدن را تجربه کنيد، بايد تفاوت هاي اين حاملگي را با بارداري دفعه اول درنظر بگيريد. اين بار شما فرزند کوچک تر ديگري داريد که خودش احتياجات مخصوص به خود را دارد. مراقب باشيد که دلمشغولي هاي حاملگي شما را از توجه به او غافل نکند. مي توانيد براي انجام برخي کارهاي سبک خانه از کودک خود کمک بگيريد. با اين کار او را براي ورود فرزند دوم خانه آماده مي کنيد.
کارهاي ممنوعه در دوران بارداري
در دوران بارداري سعي کنيد از مواد شوينده شيميايي کمتر استفاده کنيد. خم شدن ها و سابيدن سراميک ها و کاشي ها در اين روزها براي شما مضر است. با همسرتان صحبت کنيد و از ايشان بخواهيد در اين ايام، شست وشوي سرويس بهداشتي و حمام را به عهده بگيرد.
کارها را کوچک تر کنيد
بسياري از خانم هاي باردار اين روزها مشغول تحصيل و درس خواندن هم هستند. اگر شما هم از اين دسته هستيد سعي کنيد در اين ايام منظم تر از قبل شويد و کارهاي تان را به قسمت هاي کوچک تر خرد کنيد و در تعداد دفعات بيشتر و با زمان کمتر انجام دهيد تا هم به خانه داري تان برسيد و هم به درس ها و پروژه هاي تان.
براي خانه داري در دوران بارداري به نکات زير توجه کنيد:
- براي بلند کردن شيئي از روز زمين دولا نشويد بلکه بنشينيد و آن را برداريد.
- شما بايد از ايستادن ممتد و نشستن پيوسته در يک وضعيت بپرهيزيد.
- در بلند کردن وسايل و جابه جا کردن آنها حتي المقدور از شيوه هاي ايمن براي ستون فقرات استفاده کنيد.
- استفاده از ابرهاي فشرده اي که قادرند بدون استفاده از مواد شيميايي سطوح را تميز کنند نيز گزينه مناسبي است.
- اطمينان حاصل کنيد منطقه اي از خانه را که تميز مي کنيد، تهويه مناسب دارد. در صورت امکان پنجره را باز بگذاريد يا هواکش را روشن کنيد.
-با پوشيدن پيراهن هاي آستين بلند و شلوارهاي بلند پوست تان را در برابر مواد شيميايي محافظت کنيد. هميشه برچسب فرآورده ها را وارسي کنيد، تا مطمئن شويد که هشداري در مورد ممنوعيت استفاده از اين فرآورده بوسيله زنان باردار وجود ندارد.
- از حرکات جهشي و چرخشي دوري کنيد و مراقب هوايي که تنفس مي کنيد نيز باشيد.
- در منزل نيز کفش بپوشد. البته کفش هايي که راحت بوده و کمي پاشنه داشته باشند.

همشهری آنلاین/

انتهای یپام/س ش
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری